Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Centurion

VIGI

Sequrix

Crown Security Services

Unii

ASIS

Seris

Ajax Systems

Distri Company

Eye Watch Security Group

Connect Security

Paralax

Add Secure

MOBOTIX

Service Centrale Nederland

Trigion

IDIS

Securitas

Roskam Groep

Alphatronics

Top Security

Milestone

VVNL

Multiwacht Security

Hanwha Vision Europe

Lobeco

SmartSD

Alarm.com

G4S

HID

WatchTower

247kooi

LUGN

2N

Supraenet

SMC Alarmcentrale

OSEC

Eizo

Secusoft

ASSA ABLOY

Uniview

Eagle Eye Networks

Aritech

Network Optix

VEB

Teletek

ADI

ARAS Security

Van Dusseldorp Training

CDVI

Axis Communications

CSL

WBN Security

Paxton

Kidde Commercial

Brivo

Advancis

Alarm Meldnet

NIBHV

SmartCell

Masset

MPL

More2Safety

Genetec

Akuvox

Paraat

Regio Control Veldt

Bydemes

HD Security

OpenEye

Seagate

Nenova

Synguard

Zevix

SOBA

Optex

IQSIGHT

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

Zeven minderjarige verdachten van terreur voor de rechter

7 augustus 2025
Redactie
06:26

In Rotterdam zijn woensdag zeven minderjarige jongens voor de rechter verschenen op verdenking van het voorbereiden van jihadistische aanslagen en het aanzetten tot terroristisch geweld via sociale media. De jongens, in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, zouden online extremistische video’s en berichten hebben verspreid en besproken, zo meldt de NOS.

Het Openbaar Ministerie verdenkt de jongens van het deelnemen aan een terroristische organisatie en het opruien tot jihadistisch geweld. Volgens het OM zouden twee van de jongens ook hebben gechat over het plegen van een aanslag, al is er geen sprake van een concreet doelwit.
De zaak onderstreept de groeiende zorgen over online radicalisering van jongeren. Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding Pieter-Jaap Aalbersberg noemt dit een bedreiging voor de nationale veiligheid. “Jongeren kunnen razendsnel radicaliseren en uiteindelijk overgaan tot geweld.”

Jihadistische propaganda

Gerben Bakker van het Den Haag Centrum voor Strategische Studies ziet dagelijks hoe jongeren via sociale media in aanraking komen met schokkend en gewelddadig beeldmateriaal. “Zelfs minderjarigen krijgen beelden van executies en zelfmoorden te zien. Dat werkt desensitiserend,” zegt hij. De overstap naar besloten groepen zoals Telegram, waar extremere IS-propaganda circuleert, is dan snel gemaakt.
Advocaat Frederieke Dölle, die een van de verdachten bijstaat, wijst op de verleidelijke vormgeving van jihadistische propaganda. “Deze video’s zijn professioneel gemaakt en spreken kwetsbare jongeren aan, die zich niet altijd bewust zijn van de strafbaarheid.”
De rechter besloot dat één van de zeven verdachten voorlopig vast blijft zitten, omdat hij volgens het OM actief sprak over het plannen van een aanslag. De overige zes mogen hun proces in vrijheid afwachten.
De NCTV benadrukt dat betere moderatie van online content door socialemediaplatformen essentieel is om radicalisering te voorkomen. “Het tegengaan van extremistische content blijft een strijd”, aldus Bakker.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Distri Company

VIGI

Eye Watch Security Group

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

IQSIGHT

More2Safety

Seagate
Wordt een partner