Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

More2Safety

WBN Security

Eizo

Advancis

Axis Communications

OSEC

Paralax

247kooi

SMC Alarmcentrale

G4S

Multiwacht Security

WatchTower

ASSA ABLOY

Brivo

Lobeco

Zevix

Top Security

Service Centrale Nederland

Network Optix

HD Security

Teletek

SOBA

Centurion

Roskam Groep

Supraenet

Trigion

Regio Control Veldt

Distri Company

Unii

VIGI

CSL

Bydemes

Genetec

Ajax Systems

Synguard

OpenEye

Masset

ADI

Optex

ASIS

Alarm.com

2N

IQSIGHT

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

ARAS Security

Nenova

SmartSD

VVNL

LUGN

Kidde Commercial

Alphatronics

Paraat

Alarm Meldnet

CDVI

VEB

Eye Watch Security Group

Eagle Eye Networks

Uniview

IDIS

Secusoft

Sequrix

Hanwha Vision Europe

SmartCell

Securitas

MOBOTIX

MPL

HID

NIBHV

Van Dusseldorp Training

Add Secure

Seagate

Seris

Milestone

Akuvox

Connect Security

Paxton

Aritech

Crown Security Services

123 miljoen euro tegen tekorten technisch personeel

9 juni 2023
Redactie
06:10

Jongeren opleiden zodat zij de juiste vaardigheden hebben voor de regionale arbeidsmarkt. Medewerkers van het regionale bedrijfsleven blijvend inzetbaar houden door om- en bijscholing. De innovatiekracht van het mkb stimuleren. Dat is de inzet van publiek-private samenwerkingen tussen beroepsonderwijs en bedrijfsleven.

Het kabinet trekt 123 miljoen euro uit om bestaande samenwerkingsverbanden een stap verder te brengen. De bijdrage komt uit het Nationaal Groeifonds en is onderdeel van het Actieplan Groene en Digitale banen. Hiermee wil het kabinet het personeelstekort in techniek en ICT aanpakken, zodat Nederland vol kan blijven inzetten op de energie- en digitale transitie.

Groei- en concurrentievermogen
Beroepsonderwijs is een basisvoorwaarde voor het groei- en concurrentievermogen van de Nederlandse economie. Sinds 2010 investeert Nederland daarom in publiek-private samenwerkingsverbanden (pps’en) om de aansluiting tussen beroepsonderwijs en bedrijfsleven te versterken. Een betere aansluiting is nodig zodat mensen zich een leven lang kunnen blijven ontwikkelen, innovaties in het bedrijfsleven worden gestimuleerd en het productiviteitsniveau van mkb’ers omhoog gaat.

Samenwerking mkb en onderwijs
Met de bijdrage uit het Nationaal Groeifonds kunnen bestaande publiek-private samenwerkingen worden uitgebreid. Hierdoor neemt de leereffectiviteit in Noord-Nederland bijvoorbeeld toe door lerenden en werkenden samen te laten werken aan innovaties in het project ‘Groene transitie Noord-Nederland’. In Brabant werkt het consortium ‘Digital Industry Boost’ aan een impuls op digitalisering. Daar wordt de bestaande samenwerking tussen mkb-bedrijven uit de maakindustrie en het onderwijs uitgebreid. Zie het totaaloverzicht van de 15 consortia die een bijdrage ontvangen.

Gerichte investeringen
Deze Rijksbijdrage van 123 miljoen euro zorgt ervoor dat pps’en in 15 consortia door gerichte investeringen verder kunnen worden opgeschaald, zodat meer scholieren, werkenden en werkzoekenden worden opgeleid voor een baan in techniek of ICT. Een voorwaarde voor de toekenning van de Rijksbijdrage was dat de pps’en voor hun plannen ook cofinanciering ontvangen vanuit regionale partners, zoals overheid, bedrijfsleven of onderwijs.

Nationaal groeifonds
De ‘Subsidie Opschaling verduurzaamde PPS in het beroepsonderwijs’ wordt bekostigd uit het Nationaal Groeifonds. Met het Nationaal Groeifonds investeert het kabinet tussen 2021 en 2025 20 miljard euro in projecten die zorgen voor duurzame economische groei voor de lange termijn. Van de 210 miljoen euro investering wordt nu 123 miljoen euro toegekend aan vijftien consortia. Het resterende bedrag wordt toegekend in een latere fase.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

VIGI

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Boon Edam

More2Safety

Seagate

SequriX

Eyewatch Security Group

Wordt een partner