Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MPL

Secusoft

Service Centrale Nederland

G4S

Alarm.com

VEB

Synguard

VAIBS

Paraat

Traka ASSA ABLOY

Distri Company

Supraenet

Masset

ADI

Securitas

HID

CSL

LUGN

Paralax

SmartSD

ASIS

SmartCell

Aritech

SMC Alarmcentrale

Brivo

i-Pro

2N

Van Dusseldorp Training

VBN

OSEC

Eizo

ASSA ABLOY

Top Security

Uniview

CDVI

MOBOTIX

Optex

Paxton

OpenEye

Lobeco

Trigion

Regio Control Veldt

Teletek

SOBA

Advancis

Ajax Systems

IDIS

Hanwha Vision Europe

Seris

Alarm Meldnet

Multiwacht Security

Connect Security

Bydemes

Unii

Milestone

IQSIGHT

Genetec

Zevix

Eagle Eye Networks

Kidde Commercial

VisionPlatform.ai

Sequrix

Network Optix

HD Security

Alphatronics

VVNL

Axis Communications

ARAS

NIBHV

Akuvox

Seagate

VIGI

Crown Security Services

Nenova

Add Secure

Centurion

WBN Security

20 procent meer verdachten van geweld tegen hulpverleners

10 april 2018
Redactie
06:43

Volgens de NOS is het aantal verdachten van geweld tegen mensen met een publieke taak het afgelopen jaar sterk toegenomen. In 2016 waren er nog 7.502 verdachten van agressie of geweld tegen hulpverleners, maar het afgelopen jaar was dat aantal gestegen naar 8.964. Dat betekent een toename van bijna 20 procent.

Het Openbaar Ministerie zegt niet te weten wat de oorzaak is van de sterke stijging van het aantal mensen dat zich agressief gedraagt tegenover onder andere politieagenten, brandweerlieden en ambulancemedewerkers. Het zou te maken kunnen hebben met het verbeterde registratiesysteem dat begin 2015 werd ingevoerd, al bleef het aantal verdachten ook ná die invoering stijgen. Volgens het OM hoeft de stijging van het aantal verdachten niet te betekenen dat ook het totale aantal geweldsincidenten tegen hulpverleners is toegenomen.

Dubbele straffen
Wie een hulpverlener aanvalt wordt dubbel zo zwaar gestraft dan iemand die een willekeurige burger aanvalt. Toch heeft dat bijna 9000 personen er niet van weerhouden om over de schreef te gaan. In werkelijkheid zal het aantal nog veel hoger liggen, omdat hulpverleners niet altijd aangifte doen. Aangiftes die wel zijn gedaan hadden in 59 procent van de gevallen betrekking op verbale agressie, zoals het beledigen of bedreigen van een hulpverlener of het negeren van een bevel. In 35 procent van de gevallen ging het om fysiek geweld, zoals lichte mishandeling, verzet bij arrestatie of openlijke geweldpleging. In 3 procent van de gevallen was sprake van een ernstig misdrijf, zoals zware mishandeling of (poging tot) moord of doodslag. Twee derde van de geweldszaken tegen hulpverleners kwam voor de rechter. Een op de vijf zaken werd afgedaan met een transactie of strafbeschikking.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

VIGI

IQSIGHT

Boon Edam

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Wordt een partner