Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

OpenEye

Optex

MPL

CDVI

HID

Gold-IP

ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

HD Security

WBN Security

Intrasec

Hanwha Vision Europe

Uniview

CSL

Alphatronics

Genetec

Teletek

Secusoft

Service Centrale Nederland

Van Dusseldorp Training

Brivo

Kidde Commercial

Nenova

Crown Security Services

Advancis

Masset

Regio Control Veldt

Paraat

Centurion

SmartSD

VIGI

Seris

ASIS

Connect Security

OSEC

VisionPlatform.ai

VVNL

Hikvision

Akuvox

Aritech

SOBA

2N

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

Add Secure

G4S

ADI

Milestone

Trigion

MOBOTIX

ARAS

Ajax Systems

Network Optix

NIBHV

VBN

Eagle Eye Networks

Bydemes

Sequrix

Eizo

i-Pro

Seagate

VEB

Securitas

Distri Company

Paralax

Top Security

Multiwacht Security

LUGN

VAIBS

SmartCell

Unii

Synguard

VGN Group

IDIS

Lobeco

Paxton

SMC Alarmcentrale

Aantal strafzaken voor de rechter opnieuw gedaald

26 oktober 2019
Redactie
07:09

Het aantal strafzaken (misdrijven) dat voor de rechter kwam is in 2018 gedaald naar 88 duizend. Een jaar eerder werd in ruim 93 duizend strafzaken een rechterlijk oordeel geveld. Dit blijkt uit de  publicatie Criminaliteit en rechtshandhaving 2018. In 2008 werden nog ruim 131 duizend strafzaken aan de rechter voorgelegd.

De politie registreerde vorig jaar 785.000 misdrijven. Dat is 6 procent minder dan een jaar eerder en 40 procent minder dan de 1,3 miljoen in 2008. Niet alle geregistreerde misdrijven leiden tot een rechtszaak, bijvoorbeeld omdat daders niet worden achterhaald of omdat het Openbaar Ministerie (OM) ze buiten de rechter om afhandelt. Een deel van de criminaliteit blijft buiten beeld omdat bijvoorbeeld mensen geen aangifte doen of omdat het gaat om zogenoemde slachtofferloze delicten als drugshandel.

Soorten straf
Bij ongeveer 9 op de 10 van de strafzaken sprak de rechter vorig jaar een schuldigverklaring uit. Bij 1 op de 10 volgde vrijspraak. Meer dan de helft van het totale aantal strafzaken (56 procent) die door de rechter zijn behandeld bestaat uit vermogensmisdrijven (bijvoorbeeld diefstal) en gewelds- en seksuele misdrijven. In 2018 werden er in totaal ruim 99 duizend straffen door de rechter opgelegd. De gevangenisstraf was de meest opgelegde hoofdstraf (34 duizend), gevolgd door de taakstraf (30 duizend) en geldboete (23 duizend).

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Boon Edam

Distri Company

VIGI

Suricat

Wordt een partner