Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MPL

Eye Watch Security Group

HD Security

VIGI

IQSIGHT

Service Centrale Nederland

Network Optix

Hanwha Vision Europe

Kidde Commercial

VVNL

Regio Control Veldt

SmartSD

LUGN

VAIBS

SMC Alarmcentrale

MOBOTIX

Seris

Alphatronics

WBN Security

Sequrix

Milestone

Securitas

OpenEye

Paraat

Trigion

VEB

Unii

Ajax Systems

OSEC

ASSA ABLOY

Distri Company

Synguard

Seagate

WatchTower

Top Security

Zevix

Eagle Eye Networks

Advancis

Add Secure

Teletek

SOBA

IDIS

Alarm Meldnet

Bydemes

ARAS Security

Paralax

Masset

Axis Communications

Van Dusseldorp Training

2N

Traka ASSA ABLOY

Nenova

NIBHV

Uniview

CDVI

Lobeco

Crown Security Services

Akuvox

SmartCell

Brivo

Secusoft

Aritech

Centurion

Supraenet

Multiwacht Security

Genetec

Connect Security

G4S

ADI

ASIS

Alarm.com

CSL

Eizo

Roskam Groep

Paxton

Optex

HID

Aantal woninginbraken stijgt weer naar het oude niveau

13 juli 2020
Redactie
06:39

Nu Nederland geleidelijk uit de ‘intelligente lockdown’ komt, zien politie en verzekeraars het aantal woninginbraken weer oplopen tot het niveau van voor de coronacrisis. In de periode van maart tot juni was dat bijna gehalveerd. De politie schrijft de stijging toe aan het feit dat mensen weer vaker de deur uitgaan.

De politie kreeg in de week van 27 april tot 3 mei ‘maar’ 294 aangiftes van woninginbraak binnen. In dezelfde periode in 2019 waren dat er nog 731. Tussen het begin van de lockdown half maart en eind juni werden 6951 inbraken geteld, terwijl dat er een jaar eerder 11.041 waren. Half mei lag het aantal woninginbraken nog steeds een kwart lager dan normaal, maar werd wel alweer een toename geconstateerd. In juli zijn tot nu toe 510 aangiftes binnengekomen, terwijl het er de eerste helft van juli 2019 maar 60 meer waren.

Sterke toename verwacht
Volgens Sybren van der Velden komt het omdat inbrekers niet graag toeslaan als bewoners thuis zijn. Ze proberen geweld te vermijden. Wat ook meespeelt was het sluiten van de grenzen. Nu die weer open zijn en mensen weer naar het werk of op vakantie gaan verwacht de politie dat het aantal woninginbraken in juli en augustus weer sterk gaat toenemen.
De politie adviseert bewoners om weer ouderwets alert te zijn en bij afwezigheid de ramen en deuren goed af te sluiten en licht te laten branden. Een andere tip is om de woning er bewoond uit te laten zien, door bijvoorbeeld kranten op tafel te laten liggen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

IQSIGHT

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Boon Edam

VIGI

Eye Watch Security Group

Seagate
Wordt een partner