Activeringscode DigiD per koerier in risicogebieden
De activeringscodes voor DigiD worden voortaan per koerier thuisbezorgd bij mensen die in zogenaamde risicogebieden wonen.
Dat zijn woonwijken waar criminelen uit de post persoonlijke gegevens zoals een geboortedatum en Burgerservicenummer (BSN) achterhalen en uiteindelijk activeringscodes van DigiD onderscheppen. In Amsterdam Zuid-Oost en Groningen lopen politieonderzoeken naar fraudepogingen met DigiD.

Tot nu toe stuurde DigiD als onderdeel van het aanvraagproces een activeringscode per post. Criminelen stalen eerst uit de post persoonlijke gegevens van mensen, waarmee zij een DigiD konden aanvragen. Zodra de activeringscode voor DigiD werd thuisgestuurd, haalden criminelen deze ook uit de post.







































































































