Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

HID

Secusoft

Kidde Commercial

Paxton

ASIS

SmartSD

ARAS

Optex

Multiwacht Security

Unii

SMC Alarmcentrale

Van Dusseldorp Training

G4S

Regio Control Veldt

Advancis

Teletek

Alarm Meldnet

Seagate

ASSA ABLOY

VIGI

IDIS

Nenova

VisionPlatform.ai

ADI

SOBA

Uniview

VEB

LUGN

OSEC

VAIBS

Service Centrale Nederland

Network Optix

Crown Security Services

Synguard

Eizo

Eagle Eye Networks

Traka ASSA ABLOY

Supraenet

Paralax

Sequrix

Paraat

Securitas

CSL

Bydemes

Genetec

WBN Security

Lobeco

Aritech

SmartCell

Trigion

2N

MOBOTIX

Bosch Security Systems

Centurion

Masset

i-Pro

Top Security

Distri Company

Hanwha Vision Europe

Ajax Systems

Akuvox

Alphatronics

Brivo

Seris

MPL

NIBHV

HD Security

VBN

Add Secure

OpenEye

CDVI

VVNL

Connect Security

Milestone

Amsterdamse politie gaat ‘lokvrouwen’ inzetten

12 februari 2019
Redactie
07:48

Om aanranders in de omgeving van de Sloterplas in Amsterdam West op heterdaad te kunnen oppakken, gaat de politie vrouwelijke agenten in burger inzetten. De maatregel is hard nodig, zo bleek tijdens een bewonersavond over veiligheid. Meer dan twintig vrouwen waren recent op een ernstige manier lastiggevallen.

Het lastig vallen ging verder dan intimidatie, vertelt de wijkteamchef die tijdens de bewonersavond aanwezig was in Het Parool. Vrouwen werden volgens hem bij intieme plekken vastgegrepen. Ook werd een vrouw, toen zij aan het hardlopen was rond de Sloterplas, door een man op een fiets achtervolgt en geslagen. Bij de bewonersavond was ook burgemeester Femke Halsema van Amsterdam aanwezig. Zij benadrukte dat slachtoffers de incidenten altijd bij de politie moeten melden, omdat er anders niets aan gedaan kan worden. Er zou nu nog in te weinig gevallen aangifte worden gedaan. Om het probleem aan te pakken gaat de politie de komende maanden vrouwelijke agenten in sportkleding en ‘mooie kledij’ rond de plas laten lopen om aanranders op heterdaad te betrappen.

Straatintimidatie
In opdracht van de gemeente doet de dienst Onderzoek, Informatie en Statistiek periodiek onderzoek naar straatintimidatie in Amsterdam. In 2017 gaf 53 procent van de ondervraagde Amsterdamse vrouwen aan het afgelopen jaar te zijn geconfronteerd met een of meer vormen van (seksuele) straatintimidatie, bijvoorbeeld doordat ze zijn nagefloten, nagesist, nageroepen, agressief om seks gevraagd, achternagelopen, betast of in het nauw gedreven. Onder vrouwen van 15-34 jaar is dat zelfs 79 procent. Mannen worden minder vaak geïntimideerd: 30 procent. Er is een stijgende trend van respectloos behandelde lesbische, homoseksuele en biseksuele Amsterdammers. Daarom heeft Amsterdam in een Algemene Plaatselijke Verordening straatintimidatie strafbaar gesteld. Ook als een slachtoffer geen aangifte wil doen, maar een agent of handhaver getuige is, kan de dader strafrechtelijk worden vervolgd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Seagate

SequriX

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Suricat

Boon Edam

Wordt een partner