Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

LUGN

Uniview

Zevix

Sequrix

Securitas

Secusoft

Aritech

Trigion

Kidde Commercial

Regio Control Veldt

ASIS

VEB

Alarm.com

ADI

Network Optix

Van Dusseldorp Training

Nenova

OpenEye

VBN

Synguard

HID

Akuvox

HD Security

Optex

Connect Security

Add Secure

MOBOTIX

OSEC

Eagle Eye Networks

Supraenet

IQSIGHT

Lobeco

MPL

VisionPlatform.ai

WBN Security

Hanwha Vision Europe

Ajax Systems

Centurion

Service Centrale Nederland

VAIBS

SMC Alarmcentrale

Unii

SmartCell

VVNL

CSL

Paraat

CDVI

2N

Advancis

Axis Communications

ARAS

Milestone

SOBA

Paxton

Seris

Teletek

VIGI

Alarm Meldnet

IDIS

Bydemes

Top Security

SmartSD

Eizo

i-Pro

ASSA ABLOY

Alphatronics

Multiwacht Security

Traka ASSA ABLOY

Genetec

Paralax

Crown Security Services

Brivo

NIBHV

Distri Company

G4S

Masset

Seagate

Android-telefoons kwetsbaar voor plunderen bankrekening

14 juli 2021
Redactie
10:58

De politie waarschuwt gebruikers van een Android-telefoon. Er worden momenteel sms’jes verstuurd over een ontvangen voicemailbericht. Wie op de link in het bericht klikt, geeft criminelen toegang tot de telefoon. Via een bank app op de telefoon is vervolgens geld te stelen.

De mallware, ook wel FluBot of Cabassous genoemd, besmet smartphones. Na België worden dergelijke sms’jes nu ook in Nederland gesignaleerd. Is FluBot eenmaal geïnstalleerd, dan heeft de malware volledige toegang tot de smartphone. Op deze manier wordt geprobeerd geld te stelen via de bank app. Zolang niet op de link wordt geklikt, is het sms’je niet schadelijk. Het advies is om het na ontvangst direct te verwijderen.

Nieuwe variant
In mei 2021 waarschuwde de politie hier ook al voor. Toen ging het over een ontvangen postpakket van bijvoorbeeld DHL of UPS, met daarin een link naar een namaakapp. In deze nieuwe variant wordt een sms verstuurd met de melding dat er een voicemailbericht klaarstaat met een link naar het bericht. Wanneer op de link in het bericht wordt geklikt, komt het slachtoffer op een pagina terecht buiten de appstore waarin wordt gevraagd om een (namaak) app te downloaden om het voicemailbericht te kunnen beluisteren. Door daadwerkelijk op de link te klikken wordt de malware op de smartphone gedownload.

Adresboek
Eenmaal gedownload is FluBot als een bestand op de smartphone geïnstalleerd. Op het moment dat een over te boeken bedrag via een bank app wordt bevestigd, gaat de malware werken en wordt (veel) geld overgemaakt naar een buitenlandse bankrekening. Daarnaast kijkt FluBot ook naar het adresboek om alle telefoonnummers te gebruiken om zichzelf verder te verspreiden.
Het is belangrijk dat gebruikers van smartphones alléén de originele apps op de telefoon installeren (en gebruiken) vanuit de Google Play Store of de Apple App Store. Is de telefoon toch besmet, dan is de malware alleen nog te verwijderen door de smartphone terug te zetten naar de fabrieksinstellingen. Alle gegevens gaan dan wel verloren.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Suricat

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

SequriX

IQSIGHT

Wordt een partner