Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Synguard

IDIS

ARAS

Paralax

G4S

VIGI

Masset

SOBA

Nenova

SmartSD

Securitas

LUGN

Hikvision

Teletek

Regio Control Veldt

Kidde Commercial

SmartCell

Add Secure

Akuvox

Genetec

Unii

Intrasec

Sequrix

Brivo

Secusoft

VGN Group

Eizo

Ajax Systems

Bosch Security Systems

SMC Alarmcentrale

Aritech

Hanwha Vision Europe

WBN Security

HD Security

Seagate

Gold-IP

Eagle Eye Networks

Crown Security Services

ADI

Milestone

OSEC

Seris

VBN

Alarm Meldnet

VVNL

Alphatronics

CSL

NIBHV

ASSA ABLOY

Advancis

Uniview

Paxton

Lobeco

Service Centrale Nederland

MPL

VAIBS

Traka ASSA ABLOY

VEB

Distri Company

Network Optix

Trigion

MOBOTIX

CDVI

i-Pro

Centurion

HID

Paraat

2N

OpenEye

Bydemes

Multiwacht Security

Optex

ASIS

Van Dusseldorp Training

VisionPlatform.ai

Connect Security

Top Security

Beveiligers met strafblad actief in het buitenland

2 februari 2012
Redactie
23:59

Nederlandse gewapende beveiligingsbedrijven moeten verplicht gescreend worden op justitiële antecedenten. Dat stellen defensiespecialisten naar aanleiding van de komende uitzending van Reporter International.

pistoolBinnenlandse beveiligers moeten verplicht gescreend worden op justitiële antecedenten en mogen geen wapens dragen. Maar als ze in het buitenland werken gelden die regels niet. Verslaggever Dirk Bayens duikt voor Reporter International in de wereld van de nieuwe huurlingen en volgt ze in training en operaties. In de reportage wordt onthuld dat de directeur van het Nederlandse beveiligingsbedrijf Specops Company een strafblad heeft. Specops Company biedt in 15 landen gewapende diensten aan. Omdat Specops alleen in het buitenland werkt, hoefde het bedrijf volgens de huidige regels geen vergunning aan te vragen. Het gaat onder meer om beveiliging van schepen tegen piraten en persoonsbeveiliging. Het bedrijf is dus niet gescreend door het Ministerie van Justitie.

Nederlandse beveiligingsbedrijven blijken mensen ondanks een strafblad met wapens te laten werken in het buitenland. Hoogleraar Internationale Betrekkingen Rob de Wijk denkt dat het om zo’n 20 bedrijven gaat die vanuit Nederland opereren. Screening op antecedenten is er nu voor deze bedrijven niet, dat moet echt gaan veranderen. De Wijk wil strengere eisen aan Nederlandse gewapende beveiligers. Om problemen met de militaire beveiligers te voorkomen is volgens hem zelfs een nieuwe, interdepartementale samenwerking van diverse ministeries nodig.

Uitzending: 3 februari 2012, 21:25 uur op Nederland 2.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Seagate

Boon Edam

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Suricat

VIGI

Wordt een partner