Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Crown Security Services

Aritech

VGN Group

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

Seris

SmartSD

Advancis

Eagle Eye Networks

MOBOTIX

Uniview

SmartCell

SOBA

Kidde Commercial

ASIS

Ajax Systems

i-Pro

Gold-IP

ASSA ABLOY

HID

Bydemes

Paraat

Akuvox

Alphatronics

Regio Control Veldt

MPL

Paxton

VisionPlatform.ai

Unii

Securitas

LUGN

2N

VIGI

IDIS

Milestone

Add Secure

Distri Company

Service Centrale Nederland

VBN

Brivo

Connect Security

Centurion

Top Security

Multiwacht Security

WBN Security

Eizo

ARAS

Genetec

CSL

G4S

HD Security

NIBHV

Hikvision

Network Optix

Lobeco

Hanwha Vision Europe

Secusoft

Teletek

Sequrix

Van Dusseldorp Training

OpenEye

VEB

OSEC

Paralax

CDVI

Synguard

VVNL

Bosch Security Systems

Nenova

Optex

Alarm Meldnet

Masset

Trigion

ADI

Intrasec

Seagate

SMC Alarmcentrale

Beveiliging ambassade VS kost Wassenaar miljoen

20 november 2016
Redactie
10:32

Wassenaar moet opdraaien voor de op één miljoen euro begrote beveiligingsmaatregelen rond de nieuwe Amerikaanse ambassade die in die gemeente gebouwd wordt. Dat vindt minister van Veiligheid en Justitie Ard van der Steur.

De minister vindt de beveiliging van de nieuwe Amerikaanse ambassade een lokale aangelegenheid. Hij zei dat in antwoord op vragen van VVD-Kamerlid Han ten Broeke, die deze gesteld had op verzoek van zijn partijgenoten in het miljonairsdorp. Het gaat vooral om de beveiliging van de infrastructuur rond het nieuwe ambassadecomplex aan de Benoordenhoutseweg op de grens van Wassenaar en Den Haag. De beveiliging van het gebouw zelf wordt door de Verenigde Staten betaald.
De gemeenteraad van Wassenaar klaagt dat het nooit duidelijk is geweest dat de komst van de ambassade zoveel belastinggeld van de inwoners zou gaan kosten. Burgemeester Jan Hoekema zou te weinig hebben gedaan om de minister ervan te overtuigen dat  beveiliging van ambassades een taak is van het Rijk.
Van der Steur zegt: “De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid stelt namens de minister het dreigingsniveau vast en adviseert het lokaal bevoegd gezag over bewakings- en dreigingsmaatregelen. Het aanwijzen van genoemde objecten brengt niet met zich mee dat de minister daarmee ook verantwoordelijk is voor de financiering van deze maatregelen. De noodzakelijke kosten voor de financiering van de bewakings- en beveiligingsmaatregelen worden lokaal gedragen. De nieuwe ambassade wordt volgend jaar in gebruik genomen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Boon Edam

Suricat

SequriX

Seagate

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner