Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Connect Security

Eizo

Network Optix

Securitas

SMC Alarmcentrale

Traka ASSA ABLOY

Masset

OpenEye

Seris

Intrasec

Crown Security Services

Service Centrale Nederland

i-Pro

CSL

2N

Paxton

Kidde Commercial

Optex

Paralax

SOBA

HID

LUGN

VVNL

Hanwha Vision Europe

Alphatronics

Sequrix

Trigion

Genetec

BHVcertificaat.online

Top Security

Bosch Security Systems

ARAS

VEB

Seagate

Multiwacht Security

Bydemes

Milestone

Paraat

VisionPlatform.ai

Secusoft

ADI

CDVI

Alarm Meldnet

ASSA ABLOY

Uniview

Eagle Eye Networks

Akuvox

OSEC

IDIS

Brivo

Lobeco

Van Dusseldorp Training

Nenova

MOBOTIX

NIBHV

SmartSD

MPL

Teletek

ASIS

Synguard

Regio Control Veldt

Hikvision

Ajax Systems

Gold-IP

VBN

Distri Company

Centurion

SmartCell

G4S

Unii

VAIBS

Advancis

VGN Group

Add Secure

HD Security

Aritech

Bevrijdingsactie Zutphen was toch bijna gelukt

27 januari 2020
Redactie
06:14

Volgens De Telegraaf was de poging om Omar L. uit de PI Zutphen te bevrijden minder amateuristisch dan tot nu toe werd gedacht. Het blijkt dankzij de afleidingsmanouvre met het brandende busje toch gelukt te zijn het complex binnen te dringen en bij de te bevrijden gevangene in de buurt te komen.

Vorige week zondag voerde een groepje van vier Fransen een aanval uit op PI Achterhoek in Zutphen in een poging om een van de leiders van de zogenoemde mocromaffia te bevrijden. Op het eerste gezicht leek het allemaal erg knullig te gaan, waardoor de aanvallers al snel konden worden ingerekend, maar volgens medewerkers, gedetineerden en rechercheurs had het heel weinig gescheeld of Omar L. was er echt vandoor gegaan.

Slijptol
Voorafgaand aan de aanval op de poort, was een van de vier als bezoeker naar binnen gegaan om een schuifdeur te saboteren. Zo konden de andere drie naar binnen. Daarna gingen ze met een slijptol de volgende deur te lijf. Dat mislukte omdat de accu van de slijptol leeg raakte, voordat zij de deur open hadden gekregen. Als zij een reserveaccu hadden gehad, hadden zij de luchtplaats kunnen bereiken, waar Omar L. op dat moment zou zijn. Bij de actie werden overigens geen wapens gebruikt. Omar L. zat onder een speciaal regiem gevangen nadat vorig jaar in een andere gevangenis een poging was gedaan hem te liquideren. Zelf zit hij levenslang vast wegens betrokkenheid bij twee liquidaties en drie pogingen daartoe. Na de ontsnappingspoging is hij per helikopter overgeplaatst naar de EBI in Vught.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Suricat

Wordt een partner