Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VBN

VisionPlatform.ai

i-Pro

Network Optix

Securitas

CDVI

Advancis

Regio Control Veldt

Secusoft

ASSA ABLOY

Genetec

Eizo

Distri Company

Masset

Top Security

Trigion

Seris

ADI

Van Dusseldorp Training

SMC Alarmcentrale

MPL

Unii

SmartSD

Hanwha Vision Europe

HD Security

ASIS

VAIBS

VEB

Teletek

SmartCell

Sequrix

OSEC

G4S

WBN Security

VIGI

Brivo

Ajax Systems

VGN Group

Add Secure

Nenova

ARAS

Bydemes

Kidde Commercial

CSL

Traka ASSA ABLOY

HID

Seagate

VVNL

Centurion

OpenEye

LUGN

NIBHV

Optex

Uniview

Multiwacht Security

Paxton

Paralax

Connect Security

MOBOTIX

Paraat

Eagle Eye Networks

SOBA

Alphatronics

Akuvox

Synguard

Lobeco

Alarm Meldnet

Supraenet

Service Centrale Nederland

2N

Bosch Security Systems

Crown Security Services

Milestone

Aritech

IDIS

Bitcoins niet meer zo anoniem als gedacht

13 februari 2020
Redactie
08:36

Bitcoins zijn tegenwoordig steeds makkelijker te traceren, vertellen experts op dit gebied in De Telegraaf. Dat is positief, omdat de cryptomunt regelmatig misbruikt wordt door criminelen. Bijvoorbeeld na een aanval met ransomware, zoals de Universiteit Maastricht is overkomen.

Er is sinds kort software waarmee bitcoin-transacties beter te traceren zijn. Dat biedt volgens experts mogelijkheden om criminelen op te sporen. Vooral op momenten dat de bitcoins worden omgewisseld in regulier geld, aldus Tim Epskamp van Blcokbay Capital. Dankzij de software wordt het voor criminelen steeds moeilijker om anoniem te blijven, zegt Daan Kleiman van Bitonci tegen De Telegraaf. Ook het veelvuldig doorverkopen en mengen met andere cryptovaluta voorkomt niet dat de bitcoins traceerbaar blijven.Ook hebben Nederlandse handelsplatforms afspraken gemaakt om bij verdachte transacties de cryptomunten digitaal te markeren. De gebruikers worden daarbij op een zwarte lijst gezet.

Lastig
Of dit betekent dat de Universiteit Maastricht het betaalde geld ooit terug gaat zien, valt te betwijfelen. De daders zijn uiterst professioneel te werk gegaan, waardoor het niet waarschijnlijk is dat ze fouten gaan maken waardoor ze alsnog worden aangehouden. Meestal is niet eens na te gaan, vanuit welk land zo’n aanval plaatsvindt. Ook de politie en het Openbaar Ministerie geven aan dat het in de praktijk lastig blijkt om betalingen te koppelen aan concrete personen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Seagate

VIGI

SequriX

Suricat

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner