Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

WBN Security

Hanwha Vision Europe

Seagate

SOBA

Lobeco

CSL

SmartCell

VisionPlatform.ai

MPL

VIGI

Supraenet

Distri Company

VBN

LUGN

Traka ASSA ABLOY

Paxton

Genetec

VEB

Van Dusseldorp Training

Regio Control Veldt

Securitas

Alarm Meldnet

Masset

Eagle Eye Networks

Unii

Connect Security

G4S

i-Pro

Synguard

ARAS

Nenova

ADI

MOBOTIX

ASIS

HID

Brivo

Sequrix

Multiwacht Security

2N

IDIS

Bosch Security Systems

SmartSD

Paraat

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Add Secure

Teletek

Advancis

Uniview

VVNL

Milestone

Alphatronics

Network Optix

OSEC

ASSA ABLOY

Optex

CDVI

Ajax Systems

HD Security

Paralax

NIBHV

VAIBS

Akuvox

Eizo

Bydemes

OpenEye

Centurion

Kidde Commercial

Secusoft

Top Security

Seris

Trigion

Crown Security Services

Boa’s opnieuw in actie voor verdedigingsmiddelen

16 september 2020
Redactie
14:36

De mishandeling van een handhaver in Amsterdam afgelopen weekend is wederom het gevolg van een gebrek aan verdedigingsmiddelen bij de boa’s, zo stelt de Nederlandse BOA Bond. Daarom voeren boa’s deze week weer actie voor verdedigingsmiddelen.

Ondanks de toezegging van minister Grapperhaus afgelopen juni dat het voor boa’s makkelijker moet worden om een wapenstok te krijgen is dit nog steeds niet de praktijk. De afgelopen maanden trok de Nederlandse BOA Bond al vaker aan de bel vanwege het toegenomen geweld en de agressie richting handhavers. Het zijn dan ook geen incidenten meer te noemen, zegt NBB-voorzitter Ruud Kuin: “Het is helaas gewoon aan het worden. We zouden er een vast programma van kunnen maken.”

Stijgende cijfers van geweld en agressie
De toezegging van de minister was een gevolg van de acties van de boa’s en de stijgende cijfers van geweld en agressie. “Het gaat leiden tot nieuwe wetgeving, het heeft geleid tot steun van de burgemeester, maar het moet nu óók praktijk worden. Het duurt veel te lang”, vindt Kuin.
Daarom voeren de boa’s aankomende week weer actie door voor korte tijd het werk neer te leggen. Niet alleen vragen zij hiermee aandacht voor verdedigingsmiddelen maar ook voor de verminderde communicatie met de politie. “Normaal hadden boa’s direct contact met de politie, maar die verbinding is vorige week opgeheven. Ik begrijp het niet, omdat de communicatie juist moet verbeteren”, zo legt Kuin uit.

Klik hier voor het interview met Ruud Kuin bij AT5.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

IQSIGHT

SequriX

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Boon Edam

Seagate

Wordt een partner