Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MOBOTIX

Zevix

Regio Control Veldt

ADI

247kooi

ARAS Security

Eye Watch Security Group

Connect Security

IDIS

Alphatronics

CDVI

Traka ASSA ABLOY

Centurion

LUGN

Akuvox

Network Optix

Advancis

Lobeco

Hanwha Vision Europe

Sequrix

Van Dusseldorp Training

Brivo

G4S

VVNL

WBN Security

IQSIGHT

Milestone

Crown Security Services

Nenova

Secusoft

Intergarde

WatchTower

Genetec

Teletek

More2Safety

Paxton

Top Security

Paraat

Paralax

Service Centrale Nederland

Supraenet

Multiwacht Security

Alarm.com

ASSA ABLOY

Seagate

Roskam Groep

Masset

Add Secure

Synguard

HID

SmartCell

SmartSD

Aritech

NIBHV

Alarm Meldnet

SOBA

VIGI

OpenEye

Trigion

Bydemes

Securitas

Kidde Commercial

Uniview

Unii

Optex

Ajax Systems

VEB

Eizo

MPL

Seris

ASIS

Axis Communications

CSL

VAIBS

SMC Alarmcentrale

Distri Company

Robin Telecom

HD Security

OSEC

2N

Bombrieven ontploft in Amsterdam en Kerkrade

12 februari 2020
Redactie
10:19

In een postkamer van de ABN Amro in Amsterdam heeft vanochtend even voor 8 uur een explosie plaatsgevonden. Hetzelfde gebeurde een half uur later in een postsorteerbedrijf in Kerkrade. Bij beide incidenten zijn geen gewonden gevallen.

De politie vermoedt dat de explosies zijn veroorzaakt door bombrieven. Dit wordt nader onderzocht. Daarbij wordt ook gekeken of er een verband is met eerder aangetroffen bombrieven.
Een medewerker van het postsorteercentrum wilde een verdachte brief openmaken en hoorde een sissend geluid. Hij gooide de brief weg waarna een lichte knal plaatsvond. De medewerker heeft adequaat gehandeld en daarmee erger voorkomen, aldus de politie.

EOD
De recherche stelt in samenwerking met Forensische Opsporing een onderzoek in naar de herkomst van de brief. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ter plaatse geweest voor nader onderzoek, maar trof geen explosieven aan. Het pand is tijdelijk ontruimd geweest. De medewerkers konden weer naar binnen, nadat was vastgesteld dat er geen explosieven meer aanwezig waren.
In het pand aan de Wiebachstraat in Kerkrade waren negen mensen aanwezig. Een medewerker hoorde een raar geluid in het postpakket, waarna een knal volgde. De aanwezigen in het pand zijn meteen volgens protocol naar buiten gegaan en opgevangen in een naastgelegen gebouw.  Het is nog onduidelijk wat de schade is . Uit voorzorg is de omgeving afgezet, dit kan enige hinder voor de omliggende bedrijven opleveren. De EODD verwachtte rond 11 uur ter plaatse te zijn voor onderzoek.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Distri Company

Suricat

Seagate

Eyewatch Security Group

IQSIGHT

SequriX

More2Safety

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner