Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paxton

NIBHV

MOBOTIX

Bosch Security Systems

LUGN

Multiwacht Security

VisionPlatform.ai

Uniview

MPL

Paralax

Milestone

Advancis

Ajax Systems

ASIS

Hanwha Vision Europe

Nenova

SmartSD

ARAS

CDVI

Seris

Van Dusseldorp Training

Secusoft

Service Centrale Nederland

HID

Bydemes

Distri Company

SOBA

Unii

VVNL

Supraenet

SmartCell

Centurion

Brivo

Securitas

OpenEye

Add Secure

HD Security

IDIS

VEB

Lobeco

Trigion

Synguard

Genetec

Paraat

Seagate

Akuvox

Network Optix

ASSA ABLOY

CSL

OSEC

VAIBS

Sequrix

Connect Security

VBN

Crown Security Services

Eizo

ADI

WBN Security

2N

Masset

Traka ASSA ABLOY

Aritech

Regio Control Veldt

SMC Alarmcentrale

Teletek

Alarm Meldnet

Optex

Top Security

G4S

Alphatronics

Kidde Commercial

Eagle Eye Networks

VIGI

i-Pro

Brandveiligheid scholen laat te wensen over

5 mei 2009
Redactie
16:56

De brandveiligheid van de Nederlandse scholen laat te wensen over. Een ontruimingsplan en een goed functionerend brandalarm ontbreken soms. Ook worden nooddeuren gebarricadeerd of ze gaan op slot. Controles vinden sporadisch plaats en het is onduidelijk wie is aan te spreken op de naleving van welke regels.

Een reden dat de brandveiligheid te wensen over laat komt doordat het vaak onduidelijk is wie verantwoordelijk is voor het naleven van de voorschriften. In de meeste gevallen is de gemeente de eigenaar van het pand, en daardoor verantwoordelijk als huisbaas. Het schoolbestuur is echter als gebruiker verantwoordelijk, met een meldingsplicht bij de gemeente als er iets mis is. Dat betekent dat de gemeente verantwoordelijk is voor een brandveilige situatie, de school om er voor te zorgen dat die situatie zo blijft.

Volgens deskundigen wijst het schoolbestuur naar de gemeente als het gaat om handhaving van de regels, en andersom. En om het nog ingewikkelder te maken zijn het schoolhoofd en de docenten in de praktijk gebruiker van het pand, waar het schoolbestuur formeel verantwoordelijk voor de brandveiligheidsvoorzieningen is. En in de gevallen waar de brandweer wel komt controleren, wordt die niet bepaald hartelijk ontvangen.

In een interview in de Pers zegt hoogleraar veiligheid en rampenbestrijding Ben Ale: `Kennelijk is er eerst een grote brand waarbij slachtoffers vallen nodig, voordat de voorschriften worden nageleefd zoals het zou moeten. Brandveiligheid is voor veel scholen geen prioriteit, terwijl je er niet aan moet denken wat er kan gebeuren als er wel brand uitbreekt.’

Brandpreventiespecialist Ton Broeders van de grootste verzekeraar van gemeentelijke scholen in Nederland, Centraal Beheer Achmea: `Scholen, zowel nieuwbouw als bestaande gebouwen, zijn slecht beveiligd tegen brand. Honderden leerlingen in paniek op een eerste etage krijg je niet snel naar beneden over twee smalle trappen, als ze niet weten waar ze naartoe moeten of als de nooddeuren op slot zitten.’

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

VIGI

Seagate

IQSIGHT

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Boon Edam

Wordt een partner