Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Advancis

Zevix

SOBA

Seris

SMC Alarmcentrale

Network Optix

Distri Company

247kooi

ASSA ABLOY

NIBHV

Lobeco

CDVI

Paralax

SmartCell

MPL

Alarm.com

OSEC

Sequrix

Synguard

Van Dusseldorp Training

Crown Security Services

Service Centrale Nederland

CSL

VIGI

Axis Communications

Eizo

MOBOTIX

VAIBS

LUGN

Add Secure

WBN Security

Akuvox

Hanwha Vision Europe

Paraat

Secusoft

More2Safety

Aritech

Traka ASSA ABLOY

Genetec

Centurion

VEB

Optex

Alarm Meldnet

ASIS

OpenEye

Ajax Systems

VVNL

ARAS Security

HID

Seagate

Trigion

Regio Control Veldt

Nenova

Eagle Eye Networks

Bydemes

Milestone

Supraenet

IDIS

2N

Masset

Uniview

Brivo

Multiwacht Security

SmartSD

Top Security

WatchTower

Teletek

ADI

IQSIGHT

Securitas

G4S

Connect Security

Unii

Roskam Groep

Eye Watch Security Group

HD Security

Alphatronics

Paxton

Kidde Commercial

Consumentenbond test buitencamera’s met wifi

29 september 2020
Redactie
16:23

Steeds meer particulieren schaffen een buitencamera aan, die voor het gemak via wifi communiceert. De kwaliteit hiervan wisselt nogal, zo blijkt uit onderzoek door de Consumentenbond. Enkele producten worden afgeraden, omdat zij door verouderde techniek niet veilig zijn.

De beste camera uit de test is de Arlo Pro 3, die alleen als set van 2 te koop is voor 580 euro. De Nest Cam IQ Outdoor van 340 euro staat op de tweede plaats. De beste koop staat op nummer 4 en is de D-Link DCS-8600LH die met 180 euro relatief vriendelijk geprijsd is en bovendien de beste beeldkwaliteit biedt. De goedkoopste buitencamera is met 55 euro de Cleverdog Wifi Camera, maar die eindigt dan ook op de laatste plaats. Vooral de veiligheid en privacy laten bij dit model te wensen over.

Veel onvoldoendes
Het is moeilijk kiezen. De Arlo Pro 3 mag volgens de Consumentenbond dan de beste geteste camera zijn, op diverse fronten scoort deze weer minder goed dan camera’s van de concurrentie. Ook de gewenste beeldhoek speelt een rol. Die heeft bij alle modellen een vaste waarde en varieert van 58 tot 127 graden horizontaal en van 34 tot 66 graden verticaal. Zes van de dertien camera’s halen een onvoldoende voor de beeldkwaliteit. Vooral ’s nachts is het nauwelijks mogelijk om hiermee een indringer te identificeren. Alleen de Arlo Pro 3, Netatmo Outdoor Cam en D-Link DCS-8600LH leveren beelden die zouden kunnen dienen als bewijsmateriaal.

Cloud
De Consumentenbond beoordeelde ook de opslagmogelijkheden in de cloud. Dat kan met alle modellen. Bij D-Link, Nest en Somfy kunnen beelden gratis in de cloud worden opgeslagen, maar worden ze al na één dag gewist. Beelden langer opslaan kost geld en dat varieert van maandelijks 2,80 euro (Arlo) tot 13 euro (Foscam) voor 30 dagen. Alleen bij Nest is het ook mogelijk om beelden 60 dagen op te slaan. Dat kost 10 euro per maand. Veel camera’s hebben daarnaast een SD-kaart, maar cloudopslag is noodzakelijk als men beelden ook wil kunnen bekijken als men niet thuis is.

Intelligentie
Alle geteste camera’s hebben bewegingsdetectie. Bij sommige zijn ook detectiezones in te stellen. Bij Arlo en Nest is dan een abonnement nodig. De meeste camera’s hebben ook een microfoon en een luidspreker. Dat kan handig zijn als een onbevoegde persoon wordt waargenomen. Vijf modellen hebben ook nog een ingebouwde sirene om indringers te verjagen.
De Cleverdog Wifi Camera, EufyCam Cam 2 en de Foscam G4P-B WiFi worden afgeraden vanwege de slechte beveiliging ervan. Zij sturen bijvoorbeeld de beelden onversleuteld naar de browser van de gebruiker.

De volledige test is (voor leden) te lezen op de website van de Consumentenbond.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Eye Watch Security Group

IQSIGHT

Seagate

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

More2Safety

SequriX

Boon Edam

VIGI

Wordt een partner