Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

LUGN

2N

Connect Security

NIBHV

Securitas

WBN Security

OSEC

Milestone

SmartSD

VAIBS

Nenova

Supraenet

Paxton

Synguard

VVNL

Distri Company

Eagle Eye Networks

VIGI

ADI

Masset

CSL

Unii

Genetec

Alarm Meldnet

Seris

ASIS

VisionPlatform.ai

Multiwacht Security

VBN

HID

MOBOTIX

MPL

Network Optix

Ajax Systems

Advancis

IDIS

Crown Security Services

Alphatronics

Centurion

Van Dusseldorp Training

OpenEye

ASSA ABLOY

Add Secure

Bosch Security Systems

Sequrix

Kidde Commercial

VEB

SMC Alarmcentrale

Regio Control Veldt

Brivo

Lobeco

ARAS

CDVI

Paraat

Teletek

Paralax

SmartCell

Eizo

Hanwha Vision Europe

Bydemes

Uniview

G4S

i-Pro

Optex

Trigion

Top Security

Akuvox

Secusoft

HD Security

Seagate

Service Centrale Nederland

Traka ASSA ABLOY

SOBA

Dubbel zoveel natuurbranden door langdurige droogte

8 augustus 2018
Redactie
15:31

De brandweer is in juni en juli 2800 keer ingezet als gevolg van natuurbranden. In dezelfde periode vorig jaar hoefde de brandweer ‘slechts’ 1213 keer uit te rukken om deze reden. Dit maakt Brandweer Nederland bekend.

De brandweer heeft heel hard moeten werken en dat regelmatig onder moeilijke omstandigheden, zegt voorzitter Stephan Wevers van Brandweer Nederland. Door de hitte en de langdurige inzet, was het vaak nodig om ploegen te wisselen en extra eten en vooral drinken aan te voeren. Volgens Wevers liep de samenwerking tussen de brandweerploegen onderling erg goed en werd op sommige plekken hulp geboden door boeren. Bij branden in de natuur rukt de brandweer standaard met meerdere eenheden uit om een snelle uitbreiding van de brand te voorkomen. Gelukkig waren er ondanks de vakantieperiode steeds voldoende brandweerlieden beschikbaar.

Samenwerking met natuurbeheerders
De brandweer was volgens Brandweer Nederland goed voorbereid op mogelijke natuurbranden. Er werden meerdere preventieve maatregelen getroffen, zoals vluchten met surveillancevliegtuigjes en extra controle door politie en boswachters. Ook zijn op verschillende locaties extra waterputten gecreëerd. En in alle grote natuurgebieden zijn calamiteitenroutes aangelegd waardoor hulpdiensten snel ter plekke kunnen komen. Vooraf zijn de risico’s in kaart gebracht, waarbij intensief is samengewerkt met natuurbeheerders en andere partners. Verder heeft de brandweer al jaren goede afspraken met Defensie voor ondersteuning bij grote natuurbranden door militaire blushelikopters. Voor het eerst sinds 2014 is dit jaar weer gebruik gemaakt van helikopters, die met een grote waterzak pendelen tussen een brandhaard en een waterwinplaats. Dit gebeurde in totaal zeven keer, waaronder één keer vlak over de grens in Duitsland. Daarnaast maakte de brandweer gebruik van drones.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Suricat

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Seagate

Distri Company

SequriX

Wordt een partner