E-mail Tweede Kamer gevoelig voor fraude
De e-mail van Tweede Kamerleden is niet goed beveiligd. Dat concludeert de onderzoekswebsite Follow the Money. Kwaadwillenden kunnen hierdoor e-mails versturen uit naam van onder andere Mark Rutte, Geert Wilders en Alexander Pechtold.
De journalisten van Follow the Money gebruiken een app, waarmee zij bijvoorbeeld premier Rutte een e-mail kunnen sturen die afkomstig lijkt te zijn van een Kamerlid. Dit is volgens FTM al twee jaar bekend en met enkele instellingen tegen te gaan, maar er gebeurt niets. Deze vorm van fraude staat bekend als spoofing en wordt onder andere ook bij CEO-fraude gebruikt, waarbij boekhouders per mail instructie van hun baas lijken te krijgen om geld naar een bepaalde rekening over te maken.
Nu het opnieuw onder de aandacht is gebracht, laat voorzitter Khadija Arib van de Tweede Kamer weten deze situatie zeer serieus te nemen. Er zouden met spoed anti-spoofing-maatregelen worden genomen om dergelijk misbruik te voorkomen.