Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASIS

Uniview

VEB

Eye Watch Security Group

WatchTower

ARAS Security

Traka ASSA ABLOY

WBN Security

CDVI

Seris

Masset

Alarm Meldnet

Optex

VVNL

Alarm.com

Nenova

Trigion

IQSIGHT

Multiwacht Security

Service Centrale Nederland

Alphatronics

ADI

Teletek

Aritech

IDIS

Lobeco

Genetec

HD Security

Unii

Paralax

VAIBS

Advancis

Securitas

VIGI

Zevix

Paraat

MPL

SmartSD

Centurion

OpenEye

Supraenet

Milestone

247kooi

G4S

ASSA ABLOY

Robin Telecom

Hanwha Vision Europe

Kidde Commercial

Crown Security Services

2N

Sequrix

Seagate

Eizo

SMC Alarmcentrale

Regio Control Veldt

Intergarde

MOBOTIX

CSL

OSEC

Connect Security

LUGN

SOBA

Roskam Groep

HID

Synguard

Axis Communications

Add Secure

SmartCell

Top Security

Ajax Systems

Secusoft

Brivo

Akuvox

Van Dusseldorp Training

NIBHV

Distri Company

Network Optix

Bydemes

Paxton

More2Safety

Eis van 6 jaar voor beveiligers Rabobank Oudenbosch

21 mei 2019
Redactie
14:03

In maart 2018 werden zo’n 200 kluisjes in een Oudenbosch filiaal van de Rabobank opengebroken en leeggeroofd. Twee beveiligers, die de inbrekers binnengelaten zouden hebben, stonden vandaag terecht in Breda. Tegen hen is 6 jaar cel geëist.

De buit van de kluiskraak vertegenwoordigt een waarde van tenminste 12 miljoen euro, aldus het OM. Uit onderzoek bleek dat er twee personen 24 uur zijn ingesloten geweest in kluisruimte. De verdachten die vandaag terechtstaan waren ten tijde van de roof beveiligers en creëerden de gelegenheid voor de roof. Zij hoorden zes jaar celstraf eisen voor het plegen van de roof in vereniging.

Vertrouwen geschaad
De officier neemt het de verdachten kwalijk dat zij het vertrouwen van de cliënten van de bank hebben geschaad. ‘Kostbaarheden, waarvan de waarde niet in geld is uit te drukken zijn, verdwenen.’ Ook de medewerkers van de bank en het beveiligingsbedrijf zijn aangeslagen geweest.
Tijdens de zitting werd door de officier hun aandeel geschetst. De twee beveiligers openden de deuren, zetten het alarm uit, manipuleerden het alarm en zetten de safeloketten klaar. Ook werd uit onderzoek duidelijk dat onderling, tussen de vier verdachten, contact was tijdens de voorbereiding en in de nacht zelf. De gebruikte telefoons gingen daarna nooit meer aan. Ook hebben de twee verdachte beveiligers testen uitgevoerd tijdens de periode voor de kraak.
Naast 6 jaar celstraf eiste de officier ook een miljoen euro (eigen risico van de Rabobank) en zo’n 150.000 euro (kosten personeel) als schademaatregel.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

More2Safety

SequriX

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Eyewatch Security Group

Distri Company

Boon Edam

IQSIGHT

Suricat

Wordt een partner