Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

SOBA

IQSIGHT

Supraenet

More2Safety

ARAS Security

Optex

Service Centrale Nederland

Roskam Groep

Eye Watch Security Group

MOBOTIX

IDIS

WBN Security

ASIS

WatchTower

Secusoft

Seagate

Connect Security

Brivo

Kidde Commercial

Zevix

OSEC

Eagle Eye Networks

LUGN

247kooi

Genetec

Synguard

Trigion

2N

Sequrix

Van Dusseldorp Training

SmartCell

Paralax

Securitas

G4S

CDVI

Add Secure

Unii

SmartSD

Masset

NIBHV

Lobeco

HD Security

CSL

Network Optix

Alphatronics

Milestone

Traka ASSA ABLOY

Eizo

HID

SMC Alarmcentrale

Seris

VAIBS

Ajax Systems

ASSA ABLOY

Alarm.com

ADI

Distri Company

Axis Communications

Multiwacht Security

Aritech

Uniview

Nenova

Advancis

Alarm Meldnet

VIGI

Teletek

Regio Control Veldt

VVNL

OpenEye

Centurion

Paraat

Bydemes

Crown Security Services

Akuvox

VEB

Top Security

Paxton

MPL

Hanwha Vision Europe

Europese privacytoezichthouder kritisch over biometrie ID-kaart

15 augustus 2018
Redactie
15:39

De Europese toezichthouder voor gegevensbescherming, Giovanni Buttarelli, staat kritisch tegenover het plan van de Europese Commissie om identiteitskaarten van biometrische gegevens te voorzien. Het gaat hierbij om twee vingerafdrukscans en een gezichtsscan.

De Europese Commissie wil dat de ID-kaart zowel juridisch als praktisch gezien meer op het paspoort gaat lijken. Maar omdat de kaart alleen gebruikt kan worden om binnen de Schengenzone te reizen, vindt Buttarelli dit te ver gaan. Vooral omdat de ID-kaart niet alleen voor reizen wordt gebruikt, maar ook als identiteitsbewijs bij contacten met overheden, banken en luchtvaartmaatschappijen. De toezichthouder vindt daarom dat het verwerken van biometrische data in ID-kaarten in strijd is met het fundamentele recht op privacy en de bescherming van persoonlijke gegevens. Biometrische gegevens vallen binnen de General Data Protection Regulation onder de categorie bijzondere persoonsgegevens en mogen daarom alleen in uitzonderlijke gevallen worden verplicht, zoals bij de beveiliging van vitale objecten.

Geen algemene regels
In tegenstelling tot paspoorten zijn er geen algemene Europese regels voor ID-kaarten. Landen mogen zelf bepalen of zij het document invoeren en op welke wijze. De Nederlandse ID-kaart geldt als officieel legitimatiebewijs, maar bevat geen biometrische kenmerken. De identiteit van de houder is alleen te controleren aan de hand van de pasfoto. Het paspoort is wel van biometrische kenmerken voorzien. Deze maatregel is vooral onder druk van de Verenigde Staten ingevoerd. Omdat met de ID-kaart niet naar de VS gereisd kan worden, heeft de Nederlandse overheid het niet nodig geacht biometrische gegevens toe te voegen. Dat kan veranderen als de Europese Commissie nieuwe regels invoert. De GDPR hoeft daarbij geen beletsel te vormen, omdat aanschaf van de ID-kaart niet verplicht is.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

More2Safety

Suricat

Eye Watch Security Group

Boon Edam

IQSIGHT

Distri Company

SequriX

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner