Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Traka ASSA ABLOY

Service Centrale Nederland

CDVI

SOBA

Van Dusseldorp Training

Hikvision

2N

Unii

LUGN

Alphatronics

MPL

Trigion

Bydemes

MOBOTIX

Aritech

Paxton

BHVcertificaat.online

Securitas

VAIBS

Paralax

ADI

Crown Security Services

Brivo

Teletek

Intrasec

IDIS

OpenEye

Kidde Commercial

Distri Company

Lobeco

Milestone

HID

Multiwacht Security

Top Security

Advancis

SmartCell

Akuvox

Connect Security

Seagate

ARAS

Optex

Genetec

Add Secure

Ajax Systems

Nenova

Bosch Security Systems

SMC Alarmcentrale

i-Pro

Regio Control Veldt

SmartSD

Uniview

Eizo

VEB

Synguard

Seris

VGN Group

VVNL

Gold-IP

ASSA ABLOY

Centurion

Hanwha Vision Europe

VisionPlatform.ai

Paraat

Eagle Eye Networks

NIBHV

ASIS

VBN

HD Security

Alarm Meldnet

Secusoft

OSEC

Masset

Network Optix

Sequrix

G4S

Gemeente en ondernemers Almelo blij met meer camera’s

30 november 2019
Redactie
11:50

Het cameratoezicht in de binnenstad van Almelo wordt uitgebreid. De camera’s hebben hun nut bewezen, zegt burgemeester Arjen Gerritsen. Het gaat in de Twentse stad om een geavanceerd systeem met gezichtsherkenning. Zo kunnen bepaalde personen worden gevolgd.

Op uitgaansavonden worden de camerabeelden ook live bekeken. Meestal gebeurt dat door Stadstoezicht, maar bij verhoogde risico’s kijkt ook de politie mee. Volgens de burgemeester zijn het publiek en de ondernemers erg blij met het cameratoezicht. Vooral het uitgaanspubliek geeft aan er een veiliger gevoel door te krijgen. Gerritsen zegt het voor een stad met veel grote evenementen niet onverstandig te vinden om een camerasysteem te hebben.

Extra camera’s
Op het moment vinden werkzaamheden plaats in de binnenstad. Daarbij wordt ook het cameratoezicht uitgebreid om een betere dekking te bereiken. De gemeente heeft hiervoor 60.000 euro gereserveerd. Ook komen er extra camera’s bij het stadion van Heracles en bij een aantal milieueilanden.
De ondernemers in Almelo maken gebruik van een buurtapp. Bij waarschuwingen voor verdachte personen wordt ook het cameratoezicht gebruikt. Dat gebeurt vanuit een meldkamer in parkeergarage Stadsbaken. Waarschijnlijk verhuist deze faciliteit binnenkort naar het kantoor van de Veiligheidsregio Twente. Daar worden ook al de camerabeelden van de binnensteden van Enschede en Hengelo bekeken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Boon Edam

Suricat

SequriX

Distri Company

Wordt een partner