Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Uniview

Paraat

Add Secure

Centurion

Advancis

Service Centrale Nederland

Multiwacht Security

Paralax

Kidde Commercial

Seagate

Ajax Systems

G4S

Masset

Distri Company

BHVcertificaat.online

Paxton

ASIS

MPL

Hikvision

SOBA

CDVI

Unii

Top Security

ADI

ARAS

Bosch Security Systems

NIBHV

Eagle Eye Networks

Synguard

Aritech

Regio Control Veldt

Seris

OSEC

LUGN

Network Optix

Intrasec

SmartCell

Optex

Bydemes

Alphatronics

i-Pro

Van Dusseldorp Training

Eizo

Akuvox

Sequrix

Trigion

Crown Security Services

MOBOTIX

Milestone

2N

VAIBS

HD Security

Nenova

Traka ASSA ABLOY

Brivo

Gold-IP

IDIS

Genetec

OpenEye

SMC Alarmcentrale

VVNL

HID

VEB

VBN

ASSA ABLOY

VisionPlatform.ai

Connect Security

Teletek

Alarm Meldnet

SmartSD

VGN Group

Securitas

Hanwha Vision Europe

Secusoft

Lobeco

Gevaarlijke verdachte vrij door problemen forensische zorg

18 februari 2020
Redactie
17:40

De rechtbank Den Haag moest dinsdag een 34-jarige man vrijlaten, ondanks dat hij zijn moeder, zus en tante ernstig had bedreigd en mishandeld. Wegens capaciteitstekorten in de forensische zorg was het namelijk niet mogelijk om te bepalen of de verdachte verantwoordelijk kon worden gesteld voor zijn gedrag.

De rechtbank was zeker niet gelukkig met de gang van zaken. Er was veel kritiek op de overheid, die verweten werd niet in staat te zijn haar zorgplicht voor psychiatrische patiënten te vervullen. De forensische psychiatrie kampt al lange tijd met capaciteitstekorten. Als gevolg daarvan kon de verdachte niet worden onderzocht. En zonder onderzoek naar de toerekeningsvatbaarheid kan de rechter geen oordeel vellen, ook al leek de toestand van de verdachte duidelijk. Die lijdt aan een psychotische stoornis, die het gevolg is van een ernstig bedrijfsongeval in 2016. Iemand die ontoerekeningsvatbaar is hoort volgens de rechter niet in de gevangenis thuis, ook al drong zelfs de advocaat van de verdachte aan op voorlopige opsluiting in het belang van de veiligheid, totdat opvang in een psychiatrische kliniek wel mogelijk is.

Failliet
De Tweede kamer is op de hoogte van de situatie en eist opheldering van de minister. Kamerleden maken zich ernstig zorgen over het feit dat iemand met ernstige en gevaarlijke psychische problemen weer op straat loopt. De minister had eerder aangegeven dat er wel degelijk voldoende capaciteit is. De  psychiatrische sector klaagt echter dat verschillende instellingen binnenkort failliet zullen gaan als er niet meer budget wordt vrijgemaakt voor de forensische zorg. Er wordt namelijk geen rekening gehouden met de extra beveiligingskosten die gemaakt moeten worden om gevaarlijke psychiatrische patiënten binnen te houden en het personeel tegen hen te beschermen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Wordt een partner