Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

2N

Regio Control Veldt

Uniview

Paraat

VisionPlatform.ai

Dero Security Products

Gold-IP

OSEC

VVNL

Top Security

VAIBS

Paxton

NIBHV

Bydemes

Network Optix

Kidde Commercial

Sequrix

Securitas

Traka ASSA ABLOY

Seris

Teletek

Lobeco

Nenova

IDIS

Distri Company

ASIS

Alphatronics

Optex

Ajax Systems

SmartCell

Paralax

Connect Security

i-Pro

SmartSD

SMC Alarmcentrale

SOBA

Secusoft

HD Security

Add Secure

Brivo

Centurion

BHVcertificaat.online

LUGN

MOBOTIX

Aritech

EAL

Unii

Multiwacht

ADI

Genetec

VGN Group

ARAS

Akuvox

ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

Crown Security Services

Eagle Eye Networks

HID

VideoGuard

Seagate

Eizo

CSL

Advancis

Hanwha Vision Europe

CDVI

Service Centrale Nederland

Hikvision

Intrasec

Milestone

Bosch Security Systems

Trigion

VEB

Synguard

VBN

Oribi ID Solutions

G4S

MPL

Masset

Google gaat encryptie in Android standaard activeren

21 september 2014
Redactie
15:42

Persoonlijke informatie en bestanden op smartphones en tablets worden in de volgende Android-versie automatisch versleuteld.

Android LNa Apple in iOS 8 gaat ook Google je persoonlijke gegevens, zoals bestanden en gebruiksinformatie, in de volgende versie van het besturingssysteem (Android L) lokaal versleutelen. Google benadrukt in de verklaring dat encryptiesleutels alleen op de apparaten van gebruikers staan en dus niet worden opgeslagen op servers van Google. Door de encryptie standaard aan te zetten wil Google meer gebruikers van de extra beveiliging laten profiteren.

Door encryptiesleutels zelf niet in handen te hebben wil Google voorkomen dat dergelijke partijen het bedrijf kunnen dwingen deze sleutels te overhandigen. De enige manier waarom de ontsleuteling kan plaatsvinden, is dat als de gebruiker de pincode of het wachtwoord van zijn smartphone intoetst en vervolgens de smartphone aan bijvoorbeeld de politie overhandigt. Met de nieuwe maatregel lijkt Google in te spelen op de onrust die is ontstaan door onthullingen over cyberspionage door overheidsdiensten zoals de National Security Agency.

Het is nu al mogelijk om het flashgeheugen van Android te versleutelen. Deze functie wordt straks automatisch ingeschakeld. Het is nog onduidelijk of Google het gebruik van een pincode of wachtwoord gaat verplichten. Android L is naar verwachting volgende maand beschikbaar.

De introductie van deze standaard versleuteling van iOS en Android wil nog niet zeggen dat ze helemaal buiten het bereik van politie of opsporingsdiensten zijn, zo waarschuwt beveiligingsonderzoeker Jonathan Zdziarski. Het probleem is dat bepaalde services nog steeds toegang tot bestanden op het toestel kunnen krijgen, ook al is het apparaat vergrendeld.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

SequriX

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Suricat

Wordt een partner