Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Masset

ADI

Unii

Bosch Security Systems

Trigion

WBN Security

OSEC

Add Secure

Eizo

Teletek

Alarm Meldnet

Intrasec

Alphatronics

SOBA

Seris

VAIBS

Regio Control Veldt

CDVI

Top Security

Ajax Systems

LUGN

Uniview

G4S

Paraat

VIGI

Synguard

HID

NIBHV

Hanwha Vision Europe

Paralax

ASSA ABLOY

Kidde Commercial

Van Dusseldorp Training

Gold-IP

ASIS

Hikvision

i-Pro

Optex

Advancis

SmartSD

VisionPlatform.ai

Akuvox

MPL

HD Security

Genetec

SMC Alarmcentrale

OpenEye

ARAS

Nenova

SmartCell

Brivo

Eagle Eye Networks

Traka ASSA ABLOY

Seagate

2N

VGN Group

Sequrix

Securitas

VBN

Service Centrale Nederland

Distri Company

VVNL

VEB

CSL

Paxton

Crown Security Services

Milestone

Connect Security

Bydemes

Lobeco

Network Optix

MOBOTIX

Centurion

Aritech

IDIS

Secusoft

Multiwacht Security

Grote hack legt computers ROC Mondriaan plat

23 augustus 2021
Redactie
18:08

De Haagse onderwijsinstelling ROC Mondriaan is gehackt door criminelen. Het hele computernetwerk ligt plat en medewerkers en studenten kunnen niet meer bij hun bestanden. Er is aangifte gedaan en er is een onderzoek gestart naar de omvang van de aanval en om te kijken of persoonsgegevens zijn ontvreemd.

Het is nog niet duidelijk om wat voor cyberaanval het gaat, maar een aanval met gijzelsoftware ligt het meest voor de hand. Al eerder zijn grote onderwijsinstellingen daarvan het slachtoffer geworden. Er wordt momenteel gekeken of het computersysteem te herstellen is en of back-ups nog zijn te gebruiken. Zolang het onderzoek nog loopt wil de school geen bijzonderheden vrij geven. Wel wordt gezegd dat alles op alles wordt gezet om de boel in orde te krijgen voordat over een week het onderwijs weer van start gaat.

Aangepast onderwijs
Bestuurder Harry de Bruijn van ROC Mondriaan verwacht dat het onderwijs volgende week in een aangepaste vorm moet plaatsvinden, omdat lang niet zeker is dat alles dan weer zal werken. ROC Mondriaan behoort met 26 vestigingen in Den Haag, Delft, Leiden en Naaldwijk tot de grootste onderwijsinstellingen van Nederland. Het instituut telt ruim 20.000 studenten, meer dan 2100 medewerkers en ongeveer 240 opleidingen. ROC Mondriaan heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens, ofschoon nog niet zeker is of de criminelen persoonsgegevens in handen hebben gekregen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Distri Company

Boon Edam

SequriX

Suricat

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Wordt een partner