Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

Nenova

Optex

2N

i-Pro

Masset

Uniview

Eizo

Sequrix

Akuvox

Bydemes

Regio Control Veldt

Seris

BHVcertificaat.online

VEB

Service Centrale Nederland

Gold-IP

Aritech

Genetec

ASSA ABLOY

Distri Company

VBN

Crown Security Services

VGN Group

Kidde Commercial

Top Security

Van Dusseldorp Training

VisionPlatform.ai

OSEC

Intrasec

VAIBS

ASIS

NIBHV

Eagle Eye Networks

SmartCell

HID

MPL

Securitas

Centurion

Ajax Systems

Alarm Meldnet

Advancis

Lobeco

Trigion

Synguard

SmartSD

HD Security

Paxton

G4S

SOBA

Hikvision

Paraat

Connect Security

OpenEye

Network Optix

Brivo

Add Secure

Alphatronics

Secusoft

ADI

Traka ASSA ABLOY

IDIS

Hanwha Vision Europe

Bosch Security Systems

Milestone

SMC Alarmcentrale

VVNL

Multiwacht Security

Seagate

CDVI

LUGN

MOBOTIX

Unii

Paralax

Teletek

Ierse distributeur neemt PG Security Systems over

28 februari 2024
Redactie
15:19

Het Ierse beveiligingsbedrijf Fortus heeft de Nederlandse distributeur PG Security Systems overgenomen van oprichter, eigenaar en algemeen directeur Peter Gatowinas. De bekende distributeur in Ridderkerk zet de activiteiten voort met dezelfde mensen en dezelfde naam met de toevoeging ‘a company of Fortus’.

Gatowinas startte PG Security Systems in 2008 met twee medewerkers en bouwde het bedrijf uit tot een van de grootste distributeurs van beveiligingsproducten in Nederland met inmiddels zo’n 36 specialisten op de loonlijst. Een paar jaar geleden ging de gezondheid van de ondernemer hard achteruit en hoewel hij inmiddels na een lange strijd goed hersteld is, heeft hij besloten om niet meer dag en nacht zijn tijd aan het bedrijf te besteden. De overname door Fortus stelt hem in de gelegenheid een flinke stap terug te doen, hoewel hij het bedrijf ook zeker niet volledig uit handen geeft. Een deel van de overnamesom wordt betaald in de vorm van aandelen, zodat Gatowinas nu als mede-eigenaar van het Ierse bedrijf een vinger in de pap houdt.

Europese speler
Fortus heeft de ambitie om een Europese speler te worden en heeft met de overname van PG Security Systems de eerste stap buiten Ierland en het Verenigd Koninkrijk gezet. De bedoeling is dat in het bedrijfspand in Ridderkerk het Europees hoofdkantoor komt. “Wel handig met de haven van Rotterdam en Schiphol in de buurt”, aldus CEO Mark Brophy van Fortus. Hij spreekt met een groot enthousiasme over het bedrijf van Gatowinas. “De sfeer, de manier van werken en de service naar klanten toe is vergelijkbaar met hoe wij werken. Niemand hoeft zich ook zorgen te maken dat de overname negatieve gevolgen krijgt. Dit is voor ons de achtste overname in drie jaar tijd en tot nu toe hebben we daar altijd groei en een groter succes mee bereikt. Met PG erbij komen we op een jaaromzet van meer dan 130 miljoen euro uit.” Brophy verwacht op korte termijn een uitbreiding van het aanbod van PG door te voeren. Nu ligt de nadruk nog sterk op inbraakdetectie en camerabewaking. Onder Fortus komen daar snel toegangsbeheer, sloten, safes en branddetectie bij.

Verkoopproces
Gatowinas is bijna een jaar bezig geweest om een nieuwe eigenaar te vinden voor zijn bedrijf. Een eigenaar die succesvol kan voortzetten, wat hij in de afgelopen 15 jaar heeft opgebouwd. “We blijven ons met hetzelfde, vertrouwde team inzetten voor onze klanten”, benadrukt hij. “En op de manier zoals ik dat zelf altijd voor ogen heb gehad. En dat blijft zo. Daar kan ik tenslotte als een van de eigenaren van Fortus over meebeslissen. Zelf blijf ik aan boord als ambassadeur van het bedrijf en als leider van de marketingafdeling.”
De ondernemer kwam via Dubbeldam & Company uit Dordrecht in contact met Fortus. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het bij elkaar brengen van verkopers en kopers van bedrijven. Volgens Gatowinas was er veel belangstelling toen bekend werd dat zijn bedrijf voor overname werd aangeboden. Maar de Ieren kwamen met ‘an offer you can’t refuse’. En omdat de filosofie van Fortus goed aansloot op die van PG was de keuze snel gemaakt. Na bijna een jaar van voorbereidingen werd de koop op 26 februari gesloten.

Groei en verbreding
Volgens Brophy is Fortus de snelst groeiende beveiligingsdistributeur van Europa. “We hebben in korte tijd twaalf vestigingen geopend in het Verenigd Koninkrijk en zijn daar nu een van de marktleiders. In Noord Ierland hebben we een grote videotoezichtcentrale, waardoor wij camerasystemen inclusief alarmopvolging kunnen verkopen en daar zijn we heel succesvol mee. In Nederland willen we even hard groeien en van daaruit onze activiteiten naar de rest van Europa uitrollen. Maar eerst willen we het hier goed voor elkaar hebben. Je focus op groei mag tenslotte niet ten koste gaan van de gewone bedrijfsvoering. We denken onder andere aan overnames van distributeurs en een videotoezichtcentrale om zo de grootste aanbieder in Nederland te kunnen worden met een aanbod dat vergelijkbaar is met wat wij in Ierland en het Verenigd Koninkrijk aanbieden.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Seagate

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner