Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VisionPlatform.ai

Genetec

VGN Group

Eagle Eye Networks

Uniview

i-Pro

Seris

NIBHV

Traka ASSA ABLOY

EAL

Optex

Synguard

ADI

Regio Control Veldt

Intrasec

2N

Distri Company

Securitas

VAIBS

HD Security

Sequrix

Service Centrale Nederland

MOBOTIX

Milestone

Alphatronics

Kidde Commercial

ASIS

Secusoft

CDVI

Dero Security Products

Brivo

Bosch Security Systems

Network Optix

Oribi ID Solutions

CSL

Ajax Systems

Centurion

IDIS

Seagate

ASSA ABLOY

Add Secure

Teletek

SmartCell

VideoGuard

Eizo

MPL

SmartSD

Nenova

Connect Security

Akuvox

LUGN

Top Security

VVNL

Hanwha Vision Europe

SOBA

Hikvision

Alarm Meldnet

Aritech

ARAS

VBN

Paralax

Lobeco

Paraat

Unii

Advancis

OSEC

SMC Alarmcentrale

VEB

BHVcertificaat.online

Masset

HID

Gold-IP

G4S

Multiwacht

Bydemes

Paxton

Trigion

Crown Security Services

Kabinet raadt spionagegevoelige apps af voor Rijksambtenaren

21 maart 2023
Redactie
16:15

Voor ambtenaren in dienst van de rijksoverheid wordt het per direct ontraden om apps uit landen met een offensief cyberprogramma tegen Nederland en/of Nederlandse belangen geïnstalleerd te hebben en te gebruiken op hun mobiele werkapparatuur.

Het besluit van het kabinet volgt het advies van de AIVD, waarin gesteld wordt dat er bij alle applicaties die in beheer zijn in landen met een offensief cyberprogramma, gericht tegen Nederland en Nederlandse belangen, sprake is van een verhoogd spionagerisico.
Staatssecretaris Koninkrijksrelaties en Digitalisering Van Huffelen: “de Rijksoverheid moet veilig zijn werk kunnen doen, ook via zijn mobiele apparaten. Recente Kamervragen en internationale ontwikkelingen hebben ertoe geleid dat we zijn gekomen tot een zorgvuldige afweging die verder gaat dan het ontraden van één applicatie. We kiezen voor een structurele oplossing die ambtenaren van de Rijksoverheid kunnen vertrouwen bij hun werk in een digitale wereld.”

‘Managed apparaten’
Op korte termijn wordt er toegewerkt naar een situatie waarbij mobiele apparaten, uitgereikt aan ambtenaren in dienst van de rijksoverheid, zo zijn ingericht dat er alleen vooraf toegestane apps, software en/of functionaliteiten kunnen worden geïnstalleerd en gebruikt. Het worden dan in zijn geheel zogeheten ‘managed apparaten’, waarvoor is bepaald welke apps daarop kunnen worden geïnstalleerd en gebruikt door de gebruiker. Spionagegevoelige apps zullen dan niet toegestaan worden.
Uitzondering op de bovenstaande maatregelen geldt wanneer een dergelijke applicatie nodig is of kan zijn voor het uitoefenen van een primaire taak van een Rijksorganisatie. Hierbij kan worden gedacht aan inspectie en toezicht, opsporingsonderzoek of inlichtingen belang. Deze uitzondering zal in samenwerking met de departementen de komende periode verder worden uitgewerkt

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Videoguard

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Suricat

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner