Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alphatronics

OSEC

Van Dusseldorp Training

ASIS

Axis Communications

Distri Company

SmartSD

Top Security

Bydemes

Paralax

ARAS Security

Centurion

IDIS

Eye Watch Security Group

Securitas

Regio Control Veldt

G4S

MOBOTIX

Connect Security

Zevix

Milestone

WatchTower

Genetec

Roskam Groep

SOBA

HID

Hikvision

Supraenet

Kidde Commercial

IQSIGHT

Synguard

Teletek

Advancis

SMC Alarmcentrale

HD Security

Trigion

Alarm Meldnet

CSL

Alarm.com

Paraat

OpenEye

Secusoft

Akuvox

Hanwha Vision Europe

Ajax Systems

Network Optix

Aritech

Optex

Paxton

Masset

ADI

CDVI

MPL

Nenova

VVNL

Intergarde

Unii

Seris

Crown Security Services

Multiwacht Security

Service Centrale Nederland

Robin Telecom

More2Safety

2N

SmartCell

247kooi

ASSA ABLOY

Eizo

Seagate

Add Secure

Sequrix

Brivo

Uniview

LUGN

VEB

NIBHV

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

Lobeco

VIGI

WBN Security

Kamerleden twijfelen aan kwaliteit screening bij politie

20 oktober 2020
Redactie
15:26

Door de grote personeelstekorten bij de politie en de wens om meer mensen met een etnische achtergrond aan te nemen, zouden nieuwe medewerkers onvoldoende streng worden gescreend. Daarover hebben verschillende Kamerleden vragen gesteld aan minister Grapperhaus van Justitie & Veiligheid.

In 2018 meldde een aspirant dat zijn zus en nicht naar Syrië gingen. Normaal maakt zo’n ontwikkeling een kandidaat ongeschikt om bij de politie te werken. Maar de betreffende aspirant kreeg een compliment voor zijn transparantie. De zus keerde afgelopen voorjaar terug naar Nederland en werd vastgezet als terreurverdachte. De aspirant bleek zelf ook niet te deugen. Hij raakte zijn rijbewijs kwijt nadat hij meer dan 50 km per uur te hard had gereden. In plaats van dit te melden, verrichtte hij in zijn vrije tijd zonder toestemming chauffeursdiensten. Toen de leiding daar achterkwam, werd de man ontslagen. Kamerleden van de PVV en SP vinden dat het niet zover had mogen komen.

Rotte appels
Kamerlid Lilian Helder van de PVV verklaart tegenover De Telegraaf het niet te begrijpen dat er geen alarmbellen afgaan als een agent vertelt dat familieleden naar Syrië zijn vertrokken. Zij vreest dat diversiteit voor de politie belangrijker is geworden dan integriteit. Ronald van Raak van de SP denkt dat eerder de personeelstekorten verantwoordelijk zijn voor het lichtere screeningsregiem. Chris van Dam van het CDA zegt dat het integriteitsbeleid teveel op de gewone agent is gericht, terwijl ‘rotte appels’ de dans ontspringen. Hij vindt dat meldingen, zoals die van de aspirant met familie in Syrië, op de juiste plek terecht moeten komen, zodat er iets mee gedaan wordt. Dilan Yesilgöz-Zegerius van de VVD wil van de minister graag weten hoe hij corruptie en andere vormen van ondermijning binnen de politie wil aanpakken. Attje Kuiken tot slot waarschuwt dat dit soort kwesties het aanzien van en vertrouwen in de politie kunnen beschadigen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

More2Safety

Seagate

IQSIGHT

SequriX

Boon Edam

Suricat

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Distri Company

Eyewatch Security Group

Wordt een partner