Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Akuvox

Crown Security Services

Seris

Synguard

Centurion

Bosch Security Systems

VVNL

SOBA

Eagle Eye Networks

Paralax

Top Security

Bydemes

VisionPlatform.ai

Hanwha Vision Europe

Genetec

i-Pro

Network Optix

MOBOTIX

Secusoft

Teletek

Supraenet

ASSA ABLOY

SmartCell

Traka ASSA ABLOY

CDVI

Kidde Commercial

Distri Company

Add Secure

WBN Security

2N

VGN Group

Paxton

HID

SmartSD

HD Security

Lobeco

Unii

Alarm Meldnet

VAIBS

Masset

Seagate

Eizo

Sequrix

Aritech

VEB

OpenEye

Uniview

Connect Security

G4S

Ajax Systems

Brivo

IDIS

CSL

MPL

Alphatronics

SMC Alarmcentrale

Van Dusseldorp Training

Paraat

ARAS

Advancis

NIBHV

Multiwacht Security

Milestone

Regio Control Veldt

Optex

Nenova

VIGI

ADI

ASIS

Service Centrale Nederland

OSEC

Trigion

LUGN

Securitas

VBN

Minder voertuigdiefstallen in 2012

22 januari 2013
Redactie
17:31

In het afgelopen jaar werden 262 personenauto’s minder gestolen dan in 2011, een daling van 2,2%. Dit blijkt uit cijfers van de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit (AVc).

Nissan Quashqai“Sinds jaren daalt het aantal diefstallen van oudere auto’s flink, terwijl we zien dat jongere auto’s weer meer gestolen worden dan voorheen”, aldus Guus Wesselink van AVc. “Het totale resultaat is positief, maar maatregelen zijn nodig om jonge auto’s beter tegen diefstal te beveiligen.”

Niet alle personenauto’s verdwijnen even vaak. Auto’s tot drie jaar oud worden twee keer zo vaak gestolen als auto’s van acht tot tien jaar oud. Het aantal diefstallen van auto’s van nul tot drie jaar oud nam toe met 256, dat is 8,8%. Van de oudere bouwjaren werden 518 auto’s minder gestolen, een daling van 5,9%. Het totale aantal gestolen personenauto’s komt daarmee op 11.396, dat is 2,2% minder dan in 2011.

Ook de verschillen per merk en type zijn groot. Het risico dat een jonge auto wordt gestolen is bij Volkswagen, Honda en BMW twee tot drie keer zo hoog als gemiddeld. Het gaat hierbij om types die criminelen op de tweedehands automarkt gemakkelijk kunnen verkopen.

Autobezitters die het risico van diefstal willen verminderen, kunnen zelf maatregelen nemen. Een goede beveiliging van de woning helpt om diefstal van de autosleutels te voorkomen. De inbouw van een gecertificeerd alarmsysteem of voertuigvolgsysteem verkleint de kans op diefstal aanzienlijk. Dat geldt ook voor gecertificeerde mechanische systemen die de versnellingsbak of de stuurkolom blokkeren.

Voor het eerst in jaren daalde het aantal scooterdiefstallen. In 2012 werden 16.183 scooters gestolen, dat zijn er 686 minder dan in 2011, een daling van 4%. Het aantal diefstallen van motorfietsen daalde met 10%; er werden er 1.807 gestolen. Ook bij tweewielers kan de eigenaar zelf veel doen om diefstal tegen te gaan. AVc raadt het gebruik van een stevige ketting aan om de tweewieler vast te zetten aan een object dat in de grond is verankerd. Binnenkort komen gecertificeerde volgsystemen voor deze voertuigen op de markt, waarmee ze na diefstal kunnen worden opgespoord.

Er werden 2.180 bestelauto’s (0,4% minder dan in 2011) en 247 vrachtwagens (48% meer dan in 2011) gestolen. AVc onderzoekt nu de reden van de stijging van het aantal vrachtwagendiefstallen. Het gaat vooral om trekkers met en zonder oplegger.

Download: Cijfers 2012 (doc)

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Seagate

VIGI

Distri Company

Boon Edam

Wordt een partner