Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Trigion

Network Optix

Optex

SMC Alarmcentrale

ADI

LUGN

Brivo

Seagate

Regio Control Veldt

Masset

VIGI

Paxton

Multiwacht Security

Uniview

Lobeco

CDVI

Paraat

Alphatronics

SmartCell

NIBHV

Bydemes

Hanwha Vision Europe

Securitas

Eagle Eye Networks

Nenova

Secusoft

ASSA ABLOY

HID

VAIBS

Traka ASSA ABLOY

Van Dusseldorp Training

i-Pro

Kidde Commercial

WBN Security

VisionPlatform.ai

2N

Supraenet

Aritech

Crown Security Services

Connect Security

G4S

MOBOTIX

Sequrix

VVNL

Centurion

MPL

OpenEye

Milestone

HD Security

Ajax Systems

Akuvox

Bosch Security Systems

Service Centrale Nederland

Unii

Distri Company

SOBA

Alarm Meldnet

VBN

VEB

Paralax

Teletek

Add Secure

ASIS

Seris

CSL

Advancis

Eizo

OSEC

IDIS

ARAS

Top Security

Synguard

Genetec

SmartSD

Nederland werkt met Marokko aan uitleveringsverdrag

7 februari 2023
Redactie
12:39

Nederland en Marokko onderhandelen over een uitleveringsverdrag om de strijd tegen de georganiseerde misdaad te intensiveren. Dat schrijft minister Yeşilgöz-Zegerius van Justitie en Veiligheid dinsdag aan de Tweede Kamer.

Gewelddadige criminele netwerken opereren wereldwijd om hun drugs- en wapenhandel verder te brengen en proberen via internationale constructies hun criminele vermogen wit te wassen. Nederland en Marokko willen de krachten hiertegen verder bundelen en een bilateraal verdrag over uitlevering zal de samenwerking verder versterken.

Zorgwekkend
“De impact van georganiseerde misdaad op onze samenleving is zorgwekkend. We zien criminele netwerken met internationale drugshandel grof geld verdienen, waarmee ze door ondergronds bankieren en witwasconstructies proberen onze legale economie te infiltreren en corrumperen. Ondertussen hebben we te maken met drugsgerelateerd geweld in onze straten en worden onze jongeren geronseld in de criminaliteit. In strijd hiertegen kunnen we samen met Marokko de misdadige machtsstructuren met hun criminele spelers beter onderuithalen en oprollen”, aldus minister Yeşilgöz-Zegerius.

Internationale toekomstagenda
De samenwerking met Marokko is onderdeel van de internationale toekomstagenda in de aanpak van georganiseerde en ondermijnende criminaliteit, die de minister van Justitie en Veiligheid in juni vorig jaar bekend maakte. Door een bilateraal verdrag wordt het aantal feiten waarop uitlevering tussen beide landen mogelijk is, verbreed en kunnen specifieke afspraken worden gemaakt over procedures. Met een bilateraal verdrag blijft ook gelden dat elk verzoek voor uitlevering afzonderlijk wordt beoordeeld op basis van wettelijke en verdragsrechtelijke kaders. Zodra er met Marokko afspraken zijn gemaakt voor een uitleveringsverdrag, wordt dit voor verdere implementatie via gebruikelijke procedures aan het parlement voorgelegd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Suricat

Distri Company

SequriX

Boon Edam

VIGI

IQSIGHT

Wordt een partner