Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

LUGN

2N

Paxton

Trigion

SOBA

ARAS

ASIS

Connect Security

Eagle Eye Networks

Sequrix

CSL

Van Dusseldorp Training

Network Optix

ASSA ABLOY

G4S

ADI

Centurion

Alphatronics

MOBOTIX

Multiwacht Security

Seris

Nenova

Hanwha Vision Europe

Seagate

Masset

VBN

Distri Company

Paraat

Service Centrale Nederland

CDVI

VIGI

SMC Alarmcentrale

Supraenet

SmartCell

Crown Security Services

Secusoft

Eizo

VVNL

Traka ASSA ABLOY

OpenEye

i-Pro

Lobeco

Teletek

Genetec

WBN Security

Brivo

Add Secure

Akuvox

Optex

VAIBS

NIBHV

Alarm Meldnet

MPL

Uniview

HD Security

Bosch Security Systems

Ajax Systems

Milestone

SmartSD

Paralax

HID

IDIS

VEB

OSEC

VisionPlatform.ai

Advancis

Top Security

Securitas

Regio Control Veldt

Aritech

Synguard

Unii

Bydemes

Kidde Commercial

Onderwijsinstellingen slaan aanval met ransomware af

12 maart 2021
Redactie
07:13

De Universiteit van Amsterdam en de Hogeschool van Amsterdam hebben een aanval met ransomware weten te verijdelen, zo schrijft Het Parool. Het werd op tijd opgemerkt dat hackers software aan het installeren waren om daarmee de computersystemen in gijzeling te nemen.

Steeds vaker hebben criminelen het op de ICT van onderwijsinstellingen voorzien, wetend dat deze organisaties erg afhankelijk zijn van hun computernetwerken en dat de overheid veelal kan bijspringen als het om betalen van losgeld gaat. Bekend is de casus met de Universiteit van Maastricht. Die betaalde bijna 2 ton aan de criminelen, waarmee de technische problemen nog altijd niet waren opgelost.

Wachtwoorden veranderen
Dat leed is de UvA en de HvA bespaard gebleven, dankzij oplettendheid van de systeembeheerders. Die merkten dat hackers bezig waren op vijftig van de ruim duizend servers software te installeren, waarmee alle data versleuteld kon worden. De software werd direct verwijderd en er werden maatregelen getroffen om herhaling te voorkomen. Ook deden de instellingen aangifte bij de politie en werd melding gedaan bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De hackers kregen namelijk wel toegang tot systemen waarin persoonsgegevens van 110.000 studenten zijn opgeslagen. Alle betrokkenen dienen hun wachtwoord te veranderen om hun account weer te kunnen gebruiken. Volgens de instellingen was het de criminelen te doen om losgeld voor het ongedaan maken van de versleuteling en was men niet uit op persoonsgegevens.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Suricat

IQSIGHT

Distri Company

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Wordt een partner