Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MPL

Top Security

Securitas

WBN Security

Bosch Security Systems

VIGI

ASSA ABLOY

Van Dusseldorp Training

Optex

SOBA

Uniview

Multiwacht Security

Network Optix

SmartSD

Sequrix

VVNL

VEB

LUGN

ADI

Service Centrale Nederland

G4S

Nenova

Unii

NIBHV

Eagle Eye Networks

CDVI

Trigion

Alphatronics

Teletek

VBN

Synguard

SMC Alarmcentrale

VisionPlatform.ai

ASIS

2N

Genetec

VGN Group

Seagate

Paxton

Lobeco

Connect Security

Paraat

Hanwha Vision Europe

Eizo

SmartCell

Alarm Meldnet

Bydemes

Paralax

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

Brivo

Aritech

HID

Distri Company

HD Security

Kidde Commercial

Akuvox

OpenEye

Masset

OSEC

Regio Control Veldt

ARAS

CSL

Crown Security Services

Add Secure

Advancis

Ajax Systems

Milestone

Seris

MOBOTIX

Secusoft

IDIS

i-Pro

Centurion

Supraenet

Onderzoek naar gebruik blockchain bij hulpverlening

19 januari 2018
Redactie
06:41

Het Rode Kruis onderzoekt de mogelijkheden van blockchain om de hulpverlening te verbeteren. Men wil een digitale portemonnee ontwikkelen om sneller geld te kunnen overboeken naar getroffenen in een rampgebied. Hiermee kunnen deze zelf benodigdheden als voedsel, water en hulpgoederen aanschaffen.

Het onderzoek is aangekondigd door datateam 510 van het Rode Kruis en ontwikkelaar Tykn.tech op de North American Bitcoin Conference in Miami. Het Rode Kruis kiest er in hulpverlening na een ramp in specifieke gevallen voor om getroffenen geld te geven waarmee zij zelf de spullen kunnen kopen die ze nodig hebben. Mensen kunnen dan bijvoorbeeld onder bepaalde voorwaarden zelf kiezen wat ze willen eten. Dit zorgt er dan voor dat er geen voedselpakketten ingevoerd en uitgedeeld hoeven te worden. Op deze manier wordt de lokale economie gestimuleerd en de veerkracht van de getroffen gemeenschappen vergroot.

Veilig en efficiënt
De betrokken organisaties gaan samen kijken hoe met behulp van blockchaintechnologie dit proces veiliger en efficiënter kan worden. Zo kan het gebruik van blockchain ervoor zorgen dat er geen grote hoeveelheden cash meer vervoerd hoeven te worden in het rampgebied. Dit maakt de situatie veiliger voor zowel de hulpverleners als de getroffenen. Tegelijkertijd kan blockchain leiden tot lagere overheadkosten en een versneld hulpverleningsproces. De digitale portemonnee is daarnaast ook nog eens persoonsgebonden, waardoor goed te zien is wie er al hulp heeft gekregen.

Optimaliseren
“We weten uit ervaring dat het geven van geld in plaats van hulpgoederen in bepaalde gevallen beter werkt in de hulpverlening. Blockchain zou dit proces kunnen optimaliseren. Om dit goed te kunnen ontwikkelen hebben we gekozen voor Tykn.tech”, zegt Stefania Giodini, projectleider van datateam 510. ,,Door mijn ervaring als vluchteling ken ik het belang van privacy in hulpverlening. Daarom zorg ik dat dit proces zich toespitst op het beschermen van de privacy van alle betrokkenen”, zegt Tey el-Rjula, hoofd van Tykn.Tech. Hoe blockchain geïntegreerd kan worden in het hulpverleningsproces en hoe dit in de praktijk precies zal werken wordt momenteel uitvoerig onderzocht.

Sint-Maarten
Uiteindelijk is het doel een systeem te ontwikkelen dat wereldwijd bij elk type ramp en in elke lokale context ingezet kan worden, bijvoorbeeld ook daar waar contant betalen gangbaar is. Op Sint-Maarten, dat zwaar getroffen is door orkaan Irma, heeft het Rode Kruis verschillende hulpverleningsprojecten. Hier zal het Rode Kruis komend jaar beoordelen of blockchain de hulp beter en efficiënter maakt.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Suricat

SequriX

VIGI

Wordt een partner