Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Connect Security

ARAS Security

MOBOTIX

ADI

Genetec

SmartSD

Akuvox

Paraat

WBN Security

Teletek

Centurion

NIBHV

Securitas

ASSA ABLOY

Paxton

Sequrix

Traka ASSA ABLOY

Add Secure

Network Optix

247kooi

VEB

Secusoft

Synguard

Roskam Groep

Seagate

Optex

OSEC

Ajax Systems

Distri Company

VIGI

Seris

Bydemes

VAIBS

Eagle Eye Networks

Unii

SmartCell

Alphatronics

Van Dusseldorp Training

Alarm.com

HID

Crown Security Services

CDVI

G4S

Top Security

SMC Alarmcentrale

ASIS

IDIS

Brivo

Eye Watch Security Group

IQSIGHT

Masset

OpenEye

LUGN

Hanwha Vision Europe

Supraenet

Kidde Commercial

Aritech

Alarm Meldnet

More2Safety

Trigion

Uniview

CSL

Multiwacht Security

Lobeco

Zevix

Eizo

SOBA

HD Security

2N

Service Centrale Nederland

Nenova

VVNL

Paralax

WatchTower

Axis Communications

MPL

Regio Control Veldt

Milestone

Advancis

Slimme oplossing voor kortere wachttijden luchthavencontrole

2 juni 2019
Redactie
06:37

Op de luchthaven van Boedapest heeft Bosch Security Systems een camerasysteem geïnstalleerd dat reizigers informeert over de verwachte drukte bij de controle en dat hen automatisch stuurt naar controlepunten waar de wachttijd het kortst is. De gemiddelde wachttijd is hierdoor beduidend afgenomen.

De wachttijd voor de beveiligingscontrole op een luchthaven is vaak moeilijk voorspelbaar. De wachtrijen kunnen soms flink oplopen, met veel stress en mogelijk zelfs gemiste vluchten als resultaat. Naarmate wachtrijen vóór beveiligingscontroles groter worden, worden reizigers steeds geïrriteerder. Hierdoor wordt ook het beveiligingsrisico groter, aangezien het interessanter wordt voor potentiële aanvallers om toe te slaan in het gebied vóór de controlepunten, dat nu eenmaal makkelijker te bereiken is dan het gebied erachter.

Proefproject
Op de internationale luchthaven Ferenc Liszt van Boedapest wordt nu als onderdeel van een proefproject op een scherm in terminal 2a de verwachte wachttijd weergegeven. Er zijn twee controlepunten, een voor elke terminal, en reizigers kunnen op basis van de huidige wachttijden voor een van de twee controlepunten kiezen. “De uitdaging bestond uit het gelijkmatig verdelen van de reizigers over de controlepunten”, zegt István Szabo, beveiligingsdirecteur. De luchthaven hoefde niet te investeren in een nieuwe camera-infrastructuur om dit mogelijk te maken. Er hoefden slechts vijf nieuwe camera’s te worden geïntegreerd in het bestaande netwerk.

Gemiddelde wachttijd
De nieuwe videocamera’s bieden een uitstekende beeldkwaliteit en leveren zodoende het juiste materiaal om met gebruikmaking van een algoritme vast te stellen hoeveel mensen bij elk controlepunt staan te wachten en wanneer zij door de uitgang zullen gaan. Op basis hiervan kan de oplossing een gemiddelde wachttijd berekenen en deze weergeven voor de reizigers die de beveiligingscontrole nog niet hebben doorlopen.Hierdoor neemt niet alleen de tevredenheid van de reizigers toe maar neemt tevens de werkdruk voor het beveiligingspersoneel af, aangezien dit de mensenmassa niet meer handmatig over de controlepunten hoeft te verdelen. Szabo wil deze service verder uitbreiden: “De wachttijden moeten in onze luchthavenapp worden geïntegreerd, zodat reizigers deze informatie al kunnen ontvangen wanneer ze onderweg zijn naar de luchthaven. Die komen hier dan niet meer voor onaangename verrassingen te staan.

De volledige casestudy, met video’s, is te lezen op deze website.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

VIGI

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Seagate

More2Safety

Eyewatch Security Group

Distri Company

Boon Edam

IQSIGHT

Wordt een partner