Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Genetec

SMC Alarmcentrale

Traka ASSA ABLOY

OSEC

Service Centrale Nederland

VIGI

Lobeco

2N

Network Optix

Synguard

ADI

Brivo

Masset

Hanwha Vision Europe

G4S

OpenEye

WBN Security

Alphatronics

Gold-IP

Sequrix

MPL

Multiwacht Security

ARAS

VAIBS

ASIS

Paralax

Paxton

Ajax Systems

Secusoft

SOBA

Eizo

Top Security

Milestone

Crown Security Services

NIBHV

Uniview

SmartSD

MOBOTIX

Kidde Commercial

HID

Bosch Security Systems

VisionPlatform.ai

Advancis

SmartCell

Aritech

IDIS

Unii

Intrasec

ASSA ABLOY

Optex

Nenova

VBN

Seris

Alarm Meldnet

Securitas

VGN Group

Paraat

Van Dusseldorp Training

Trigion

LUGN

Add Secure

Regio Control Veldt

VVNL

Connect Security

Hikvision

Distri Company

CDVI

HD Security

Centurion

Seagate

VEB

CSL

Akuvox

Bydemes

Teletek

i-Pro

Eagle Eye Networks

Opstelten overweegt lager btw-tarief inbraakpreventie

13 juni 2013
Redactie
21:44

Minister Ivo Opstelten liet gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer over woninginbraken weten dat hij wil onderzoeken of het voorstel, om hang- en sluitwerk tegen inbraak onder het lage btw-tarief te laten vallen, haalbaar is.


Opstelten gaat hierover overleggen met zijn collega’s Henk Kamp (Minister van Economische Zaken) en staatssecretaris Frans Weekers (Financiën). Na een piek in 1994 met bijna 124.000 woninginbraken is er een daling opgetreden tot circa 67.000 inbraken in 2007.

Man met koevoetSindsdien is het aantal weer toegenomen tot 91.583 vorig jaar. In een brief aan de Kamer heeft minister Opstelten aangegeven welke maatregelen hij wil nemen om het aantal woninginbraken weer omlaag te brengen, wat hem betreft tot maximaal 65.000 in 2017.

Het is de bedoeling de pakkans te vergroten door burgers meer bij de opsporing te betrekken. Verder zal op lokaal niveau nog meer aan preventie moeten worden gedaan. Ook wil de minister overleggen met verzekeraars, woningcorporaties, de Vereniging Eigen Huis en de Woonbond over mogelijkheden om meer woningen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) te kunnen voorzien. Daarnaast zijn afspraken gemaakt met justitie over strengere vervolging van inbrekers.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Boon Edam

Seagate

Wordt een partner