Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Gold-IP

Multiwacht

VAIBS

Eagle Eye Networks

HID

Lobeco

Seagate

Unii

Top Security

Seris

ARAS

ASIS

VEB

BHVcertificaat.online

SmartCell

Secusoft

i-Pro

Paralax

VisionPlatform.ai

Alphatronics

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

VGN Group

Masset

Add Secure

Hanwha Vision Europe

Connect Security

Bydemes

EAL

VideoGuard

Optex

SmartSD

Centurion

Paxton

G4S

Genetec

ASSA ABLOY

Paraat

Crown Security Services

Securitas

Eizo

HD Security

Ajax Systems

Teletek

2N

Kidde Commercial

Aritech

ADI

Bosch Security Systems

Alarm Meldnet

Traka ASSA ABLOY

SOBA

LUGN

Network Optix

Trigion

Oribi ID Solutions

Hikvision

CDVI

NIBHV

VBN

Sequrix

CSL

IDIS

VVNL

Akuvox

Synguard

Brivo

MPL

Intrasec

Uniview

Advancis

Milestone

Dero Security Products

Nenova

OSEC

Distri Company

Regio Control Veldt

MOBOTIX

Patiënten bezorgd over veiligheid medische gegevens

7 september 2016
Redactie
05:58

Uit onderzoek door Patiëntenfederatie Nederland blijkt dat patiënten zich grote zorgen maken over de veiligheid van hun gegevens. 54 procent denkt dat die bij de zorgverzekeraar niet veilig zijn. 53 procent meent dat de gemeente niet goed omgaat met hun gegevens en 39 procent denkt dat het ziekenhuis en 37 procent dat de apotheek niet zorgvuldig genoeg zijn.
Patiënten begrijpen dat verzekeraars soms dossieronderzoek moeten doen, bijvoorbeeld om fraude te kunnen opsporen, maar vinden dat dit niet mag zonder dat zij dat weten. De Patiëntenfederatie Nederland ondervroeg ruim 6600 patiënten over privacy. Van de deelnemers zegt 78 procent dat de zorgverzekeraar hen vooraf moet informeren voor er informatie wordt opgevraagd bij een behandelaar. 8 procent vindt die informatie niet nodig en nog eens 8 procent vindt dat de zorgverzekeraar de patiënt na afloop van de inzage moet informeren.
Van de ondervraagden weet 59 procent dat de zorgverzekeraar inzage heeft in het dossier voor fraudeonderzoek. 41 procent weet niet dat de verzekeraar dit zonder toestemming mag doen. Mensen vinden wel dat er echt een verdenking van fraude moet zijn voor het onderzoek wordt gedaan. Bovendien zeggen veel ondervraagden (60 procent) dat de verzekeraar om rekeningen te controleren beter eerst met de patiënt zelf contact kan opnemen, voor hij het dossier opvraagt.
Patiëntenfederatie Nederland ziet in het onderzoek een duidelijk bewijs dat de patiënt niet zomaar akkoord gaat met fraudeonderzoek. Directeur Dianda Veldman: “Verzekeraars moeten hun verzekerden goed op de hoogte brengen van wat ze gaan doen en waarom dat nodig is. Patiënten vinden het geen leuk idee dat derden misschien in hun dossier kunnen kijken. Verzekeraars moeten dus heel duidelijk en heel gericht aangeven wat ze willen onderzoeken en waarom. De patiënt begrijpt dat fraude moet worden opgespoord, maar dat moet wel heel zorgvuldig gebeuren.”
> Bekijk hier het volledige rapport

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Seagate

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

Suricat

Boon Edam

Wordt een partner