Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alarm Meldnet

SmartCell

Bosch Security Systems

Multiwacht Security

Eizo

Seagate

ARAS

Eagle Eye Networks

NIBHV

Lobeco

VBN

VIGI

Regio Control Veldt

Bydemes

Nenova

Aritech

ADI

Paralax

Masset

Alphatronics

VVNL

WBN Security

Akuvox

i-Pro

Add Secure

Hanwha Vision Europe

2N

Secusoft

G4S

HD Security

Hikvision

Teletek

Service Centrale Nederland

HID

ASSA ABLOY

Genetec

Network Optix

Top Security

Distri Company

CDVI

LUGN

SMC Alarmcentrale

SmartSD

ASIS

Traka ASSA ABLOY

Brivo

Crown Security Services

Paraat

Advancis

SOBA

Paxton

OpenEye

MPL

Seris

Sequrix

Securitas

Optex

Trigion

Milestone

Synguard

Unii

Connect Security

Van Dusseldorp Training

MOBOTIX

VEB

CSL

Kidde Commercial

OSEC

VGN Group

IDIS

Gold-IP

VAIBS

Uniview

VisionPlatform.ai

Centurion

Ajax Systems

Persoonsgegevens aanhangers Viruswaarheid op straat

18 januari 2021
Redactie
17:13

Persoonsgegevens van ondertekenaars van de petitie ‘Stop de lockdown’, waren eenvoudig op te vragen door op de website van Viruswaarheid wat gegevens aan te passen. Volgens de organisatie het gevolg van een DDoS-aanval, maar dat is volgens experts net zulke onzin als wat de organisatie doorgaans verkondigt.

Het gaat om de privégegevens van 16.000 aanhangers van de actiegroep. Ook namen, telefoonnummers en e-mail-adressen van mensen die de petitie ‘anoniem’ hadden ondertekend, stonden op de lijst met ingevulde formulieren die eenvoudig gedownload kon worden. Het lek werd bekend gemaakt door De Volkskrant, die Viruswaarheid vooraf had gewaarschuwd, zodat het lek gedicht kon worden. Een knullig datalek, aldus beveiligingsspecialist Sijmen Ruwhof. Daarvoor hoef je volgens hem geen geoefend hacker te zijn.

Ernstige gevolgen
Volgens Viruswaarheid heeft niemand misbruik gemaakt van het datalek. Ruwhof waarschuwt dat het ernstige gevolgen kan hebben voor de betrokkenen als dat wel gebeurt is. Als de lijst met namen eenmaal op internet wordt gepubliceerd, is hij er praktisch niet meer af te krijgen. Ondertekenaars kunnen dan het slachtoffer worden van aanslagen door tegenstanders van Viruswaarheid. Nu de samenleving steeds meer polariseert is dat niet uit te sluiten, aldus de beveiligingsexpert. Viruswaarheid heeft het lek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens en maatregelen getroffen tegen herhaling op de met een ongeldig ssl-certificaat beveiligde website.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

VIGI

SequriX

Seagate

Suricat

Distri Company

Wordt een partner