Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

VIGI

Van Dusseldorp Training

VBN

Secusoft

Multiwacht Security

Alphatronics

CDVI

Bydemes

Add Secure

Seagate

Advancis

LUGN

Network Optix

Paralax

OSEC

NIBHV

Bosch Security Systems

HID

Uniview

Connect Security

Regio Control Veldt

SmartCell

Crown Security Services

Trigion

ADI

Brivo

VVNL

Lobeco

Akuvox

2N

Teletek

Optex

Ajax Systems

Paxton

Paraat

ASIS

Hanwha Vision Europe

Synguard

SmartSD

ASSA ABLOY

Eagle Eye Networks

Centurion

Alarm Meldnet

VAIBS

Service Centrale Nederland

SMC Alarmcentrale

SOBA

OpenEye

CSL

Seris

VisionPlatform.ai

VEB

Unii

Nenova

Traka ASSA ABLOY

G4S

Top Security

Supraenet

IDIS

Securitas

HD Security

Genetec

Eizo

Masset

Milestone

VGN Group

Aritech

i-Pro

MOBOTIX

Kidde Commercial

Distri Company

MPL

WBN Security

Sequrix

Politie grote steden wil betere aanpak steekincidenten

9 januari 2020
Redactie
13:26

Steeds vaker lijken jongeren messen bij zich te dragen. De politie in met name Amsterdam en Rotterdam maakt zich hierover grote zorgen. In andere steden leidde het gebruik van messen door jongeren recent tot dodelijke slachtoffers. Bureau Halt zag de afgelopen jaren bijna een verdubbeling van verboden wapenbezit.

Steekpartijen met jonge daders en vaak ook jonge slachtoffers lijken steeds vaker voor te komen, aldus onderzoekers van de NOS. Dit kostte recent het leven van de 16-jarige Roan uit Drachten. Eerder waren er verschillende steekincidenten onder jongeren in Amsterdam en Rotterdam. Om het verboden wapenbezit terug te dringen willen de politiekorpsen uit de twee grootste steden een stevigere aanpak doorvoeren. “We moeten als overheid en maatschappij het tij keren”, aldus een politiewoordvoerder tegenover de NOS.

Halt
Op het moment worden jongeren wegens verboden wapenbezit nog meestal doorverwezen naar Halt. Dat zag het aantal cliënten tussen 2016 en 2019 toenemen van 269 naar 395. Zondag hield de politie in Amsterdam nog vijf jongeren aan op verdenking van een gewapende overval. Bij hen thuis werd een compleet arsenaal aan steekwapens aangetroffen. De jongste verdachte was pas 11. Meestal betreft verboden wapenbezit messen, maar ook worden uitschuifbare wapenstokken en nepvuurwapens in beslag genomen. Sommige verdachten verklaren zonder wapen niet meer over straat te durven. De politie denkt echter dat het deels ook een modeverschijnsel is, dat aangewakkerd wordt door agressieve muziekstijlen. In sommige videoclips pronken rappers met grote messen, waarmee zij het dragen van steekwapens lijken te normaliseren. De politie verwacht dat zwaardere straffen ertoe zullen leiden dat jongeren minder vaak een wapen meenemen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

Seagate

Artitech Kidde Commercial

VIGI

SequriX

Boon Edam

Wordt een partner