Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

i-Pro

Optex

Connect Security

Synguard

CDVI

Crown Security Services

2N

Unii

Genetec

ADI

Eagle Eye Networks

HD Security

Bydemes

SmartSD

Aritech

Uniview

VVNL

Akuvox

Paxton

LUGN

OpenEye

Multiwacht Security

IDIS

Alphatronics

MOBOTIX

NIBHV

Securitas

Ajax Systems

G4S

ASSA ABLOY

Top Security

VEB

Add Secure

Masset

VisionPlatform.ai

SOBA

Brivo

WBN Security

Paralax

Paraat

Hikvision

SMC Alarmcentrale

VIGI

ASIS

Seagate

Nenova

Gold-IP

Service Centrale Nederland

OSEC

CSL

Teletek

Seris

VGN Group

Hanwha Vision Europe

Network Optix

Kidde Commercial

Traka ASSA ABLOY

Secusoft

Van Dusseldorp Training

Lobeco

Advancis

ARAS

Centurion

Bosch Security Systems

Milestone

Trigion

Eizo

Regio Control Veldt

VAIBS

HID

Alarm Meldnet

MPL

Sequrix

Distri Company

SmartCell

VBN

Politie houdt 17 illegale wapenhandelaren aan

12 januari 2021
Redactie
12:12

De politie heeft zeventien mannen aangehouden in een groot onderzoek naar wapenhandel. De verdachten komen uit Amersfoort, Almere, Lelystad, Oss, Drachten, Tilburg, Arnhem, Nijmegen, Soest en Nieuwegein. De actie volgt op informatie die is verkregen uit een onderzoek van een jaar geleden.

De zaak kwam in januari 2020 aan het rollen na verkregen informatie uit een vuurwapenhandel onderzoek bij de politie Noord Nederland, een aanhouding van een verdachte met een vuurwapen in Amsterdam en een aanhouding van twee verdachten in Lelystad voor het bezitten van verdovende middelen. Hierbij waren waarnemingen van de agenten van het basisteam Lelystad Zeewolde waardevol. Op in beslag genomen telefoons werden onder andere chatberichten aangetroffen over de aanschaf van vuurwapens en munitie. Dat was aanleiding voor de recherche om een groot onderzoek op te starten.

Luciano Pavarotti
Dat onderzoek leidde in mei 2020 naar een 35 jarige man uit Amersfoort met de bijnaam Luciano Pavarotti. Om deze vermoedelijke wapenhandelaar te kunnen pakken, zette de politie specialisten op het gebied van chatverkeer in en een pseudokoper. Die kocht munitie, maar ook een machinegeweer. Nadat er voldoende bewijs was vergaard, werd de verdachte op 27 mei 2020 aangehouden. Aansluitend vond er een doorzoeking plaats in zijn woning. Daarbij zijn vervolgens een groot geldbedrag, een vuurwapen en een grote hoeveelheid munitie gevonden. Van de verdachte werden ook telefoons in beslag genomen. Deze toestellen zijn door experts van de digitale recherche uitgeplozen. En met resultaat: uit chatberichten kwamen nog vijf nieuwe verdachten naar voren.

Ombouwen alarmpistolen
Eén van de verdachten is een man uit Oss. Hij bleek samen met de man uit Amersfoort op grote schaal alarmpistolen uit het buitenland in te voeren. Door de Ossenaar werden de alarmpistolen omgebouwd tot echte vuurwapens. Bij een inval in de woning van deze man werden ook allerlei wapens, munitie en ombouw materiaal aangetroffen.
Ook twee mannen uit Lelystad kochten vuurwapens van de man uit Amersfoort. De aangekochte vuurwapens werden vervolgens via WhatsApp te koop aangeboden aan diverse klanten in Lelystad en Almere. Dit resulteerde de afgelopen maanden in vijf doorzoekingen op diverse locaties in die steden. Daarbij werden twee vuurwapens, munitie en verdovende middelen aangetroffen. Bij een derde man uit Lelystad werden nog eens twee vuurwapens en een automatisch vuurwapen aangetroffen.

Het team
De politie heeft sinds begin maart van 2020 met een team van zo’n tien man van de Dienst Regionale Recherche (DRR) intensief aan de zaken gewerkt. In het team zaten niet alleen rechercheurs, maar ook digitale experts, pseudokopers, een AT (arrestatieteam) en observatieteam. Er werd intern intensief samengewerkt met onder andere de DRIO (Dienst Regionale Informatie Organisatie) en verschillende politie-eenheden in het land.
Illegale wapens dienen geen ander doel dan het faciliteren van criminelen. Ze plegen er ernstige misdrijven mee, denk aan gewapende overvallen, bedreigingen en liquidaties. Het heeft dan ook grote prioriteit voor justitie en politie om deze praktijken aan te pakken. Uit het onderzoek bleek dat het kinderlijk eenvoudig is om een vuurwapen te kopen. “Het was schokkend om te zien dat we met een simpel berichtje in een chat zo een machinegeweer konden regelen”, zegt Folkert van Dekken, teamleider van het onderzoek.

Bron: politie.nl

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Boon Edam

Suricat

SequriX

Seagate

VIGI

Wordt een partner