Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Hanwha Vision Europe

Lobeco

Secusoft

Unii

Kidde Commercial

Crown Security Services

Optex

ASSA ABLOY

VBN

Alphatronics

LUGN

Supraenet

MOBOTIX

IDIS

ADI

Multiwacht Security

SmartCell

Service Centrale Nederland

NIBHV

Synguard

SmartSD

SOBA

Bydemes

Securitas

OpenEye

Milestone

Akuvox

Regio Control Veldt

Teletek

VAIBS

Masset

Paraat

Nenova

HD Security

Connect Security

ARAS

Top Security

Add Secure

Advancis

VVNL

Aritech

SMC Alarmcentrale

Eizo

Uniview

Ajax Systems

ASIS

Bosch Security Systems

Seagate

Van Dusseldorp Training

Paralax

HID

Brivo

Distri Company

VIGI

CDVI

Eagle Eye Networks

Seris

Trigion

i-Pro

Traka ASSA ABLOY

WBN Security

VisionPlatform.ai

Paxton

OSEC

VEB

MPL

2N

Centurion

Alarm Meldnet

CSL

Network Optix

Genetec

G4S

Sequrix

Politie in actie tegen cocaïne smokkelende fruitbedrijven

20 maart 2019
Redactie
07:53

De politie is in West-Brabant, Zeeland en Rotterdam een grote actie begonnen tegen de grootschalige import van cocaïne in containers met fruit. Dat meldt De Telegraaf. Zeker dertig verdachte fruitbedrijven worden deze week uitgebreid gecontroleerd. Volgens de politie gaat het om de start van een nieuwe aanpak.

Maandag begon de actie, die Piggyback is genoemd. Een arrestatieteam viel een bedrijf in Kapelle binnen nadat vrijdag in de Antwerpse haven bijna 1500 kilo cocaïne was onderschept in een lading fruit die bestemd was voor het bedrijf. Er werden veertien verdachten aangehouden uit Rotterdam, Goes, Middelburg, Hansweert, Amsterdam en Berkel-Enschot aan. Drie van hen hadden geen vaste woon- of verblijfplaats. De 1500 kilo cocaïne heeft een geschatte straatwaarde van 44 miljoen euro.

Samenwerking
De actie is een samenwerking tussen de Politie, de Belastingdienst, douane, verschillende gemeenten, de Kamer van Koophandel, de Federale Politie in België en de vier grootste Nederlandse banken. Samen verzamelen ze de informatie die nodig is om de smokkelende fruitbedrijven aan te pakken. Deze worden beschuldigd van het faciliteren van de import van grote hoeveelheden cocaïne naar Europa en het gebruik van illegale geldstromen vanuit Europa naar Zuid-Amerika.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Suricat

VIGI

SequriX

Wordt een partner