Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paxton

VVNL

Connect Security

MOBOTIX

Traka ASSA ABLOY

Add Secure

Alphatronics

Van Dusseldorp Training

Kidde Commercial

ADI

ASIS

Secusoft

IDIS

Seagate

Brivo

CSL

Regio Control Veldt

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Bosch Security Systems

SmartCell

HID

VGN Group

Sequrix

VBN

Synguard

Top Security

i-Pro

OSEC

Distri Company

Nenova

VAIBS

Trigion

Uniview

WBN Security

Eizo

Alarm Meldnet

Crown Security Services

LUGN

Bydemes

CDVI

OpenEye

ASSA ABLOY

2N

Securitas

Optex

Seris

Paraat

HD Security

Advancis

Hanwha Vision Europe

MPL

Lobeco

Multiwacht Security

Eagle Eye Networks

Unii

SmartSD

NIBHV

SOBA

Teletek

Supraenet

Milestone

VisionPlatform.ai

ARAS

Masset

G4S

Centurion

Network Optix

Paralax

VEB

Aritech

Ajax Systems

Akuvox

VIGI

Genetec

Politie VS subsidieert slimme deurbel in ruil voor beelden

8 juni 2019
Redactie
16:39

In verschillende Amerikaanse steden krijgen betaalt de politie mee als burgers een deurbel met camera van Ring aanschaffen. Soms wordt zelfs het hele aankoopbedrag vergoed. In ruil hiervoor moeten burgers wel toegang geven tot de beelden. Privacyorganisaties zijn niet enthousiast. De fabrikant ook niet.

De slimme deurbel van Ring is een handig apparaatje. Als iemand aanbelt, zie je op de telefoon wie er voor de deur staat. Ook als je niet thuis bent. Daarnaast kan de camera op beweging reageren. Zo wordt elke voorbijganger eveneens vastgelegd en dat vindt de Amerikaanse politie erg interessant. Al meer dan vijftig korpsen moedigen burgers de deurbel aan te schaffen en bieden kortingen aan als burgers de politie toegang tot de beelden geven. Ook wil de politie graag toegang tot de bijbehorende app om buren te waarschuwen als er een verdachte persoon is waargenomen.

Protesten
Fabrikant Ring, die vorig jaar voor 1 miljard dollar door Amazon werd overgenomen, was aanvankelijk wel blij met de samenwerking met de politie en stelde daarom zelfs gratis deurbellen beschikbaar, zodat de politie die kon uitdelen. Maar vooral door protesten van burgerrechtenorganisaties is Ring terughoudender geworden. Het bedrijf zegt niet achter de eisen te staan die de politie stelt aan burgers die subsidie voor hun slimme deurbel hebben gekregen. Gevreesd wordt dat beelden willekeurig worden bewaard. Ook als er mensen op staan die nergens van worden verdacht.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Suricat

VIGI

Wordt een partner