Prijs voor beste idee aanpak overvallen
De Stop de Overvaller Prijs (StOP!) is een prijs voor het beste nieuwe idee (innovatie) om vermogenscriminaliteit met geweld (overvallen en straatroof) tegen te gaan. De prijs wordt uitgereikt in het najaar van 2012 aan een persoon, een groep personen of een instelling.

De prijs bestaat uit een bronzen sculptuur en een cheque ter waarde van € 50.000. De tweede en derde prijs bestaan elk uit een cheque van € 5.000. De geldprijs moet besteed worden aan de ontwikkeling van het idee of de nieuwe werkwijze.
Voorbeelden van ideeën die in aanmerking kunnen komen voor de prijs zijn: Een technische innovatie, zoals de DNA-spray die in veel winkelstraten wordt gebruikt om overvallers sneller op te sporen. Bestaande middelen die op een nieuwe manier worden gebruikt. Bijvoorbeeld door pizzakoeriers uit te rusten met een mobiel pinapparaat.
Burgers en professionals met een nieuw idee om gewelddadige vermogenscriminaliteit te verminderen, kunnen deelnemen aan Stop de Overvaller Prijs (StOP!). Dit kan individueel of in groepsverband. De inzendtermijn loopt tot en met 1 juli 2012.
Link: www.stopdeovervaller.nl





































































































