Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

EAL

VAIBS

Paxton

HD Security

2N

Add Secure

Paraat

Aritech

Uniview

ASSA ABLOY

Alphatronics

Intrasec

Advancis

HID

Network Optix

i-Pro

Multiwacht

Eagle Eye Networks

VBN

NIBHV

Lobeco

Hanwha Vision Europe

CSL

Paralax

Top Security

Milestone

Seagate

SmartSD

SMC Alarmcentrale

Synguard

Trigion

Eizo

ADI

Connect Security

Nenova

Ajax Systems

Bosch Security Systems

Akuvox

Secusoft

VGN Group

Masset

Gold-IP

Service Centrale Nederland

Traka ASSA ABLOY

IDIS

OSEC

Distri Company

Bydemes

Sequrix

ASIS

Brivo

SOBA

Centurion

Securitas

Seris

G4S

Crown Security Services

Oribi ID Solutions

VideoGuard

BHVcertificaat.online

VEB

Kidde Commercial

Regio Control Veldt

Dero Security Products

Genetec

Teletek

Alarm Meldnet

CDVI

Hikvision

VVNL

MPL

SmartCell

Unii

Optex

MOBOTIX

Procedure voor BOL-beveiligers per 1 september

31 augustus 2008
Redactie
23:04

Vanaf 1 september 2008 zijn er nieuwe regels voor beveiligingsbedrijven die een legitimatiebewijs willen aanvragen voor leerlingen die de Beroeps Opleidende Leerweg (BOL) opleiding volgen. Er is een procedure opgesteld ter controle en handhaving van deze regels.

Volgens de cao Particuliere Beveiliging moet een aspirant-beveiliger in de BOL, een arbeidscontract met het beveiligingsbedrijf hebben. In uitzonderingssituaties kan door SOBB dispensatie worden verleend van de CAO-bepalingen op het punt van arbeidscontracten voor BOL-deelnemers. Ze moeten dan boventallig zijn en hun werkzaamheden mogen niet worden doorberekend aan de opdrachtgever. Deze dispensatie moet per deelnemer worden aangevraagd. Er is een formulier beschikbaar op de website van SOBB. Dit formulier moet door de beveiligingsorganisatie in overleg met de onderwijsinstelling worden ingevuld en aan SOBB worden toegestuurd. Dispensatie kan worden aangevraagd in het geval dat de beroepspraktijkvorming op of na 1 augustus 2008 start.

De dispensatie verlening dient als bijlage bij de BPV-overeenkomst en het aanvraagformulier legitimatiebewijs gevoegd worden, inclusief een aanhangsel waarin de partijen verklaren bekend en akkoord te zijn met de CAO-bepalingen. Deze vier documenten worden gezamenlijk aan ECABO toegezonden. ECABO controleert per deelnemer of de organisatie een ND-, PAC- of GWT-vergunning heeft, er een BPV-overeenkomst Beveiliger is opgemaakt en een bijlage en dispensatie is bijgevoegd. Na goedkeuring wordt het aanvraagformulier legitimatiebewijs getekend en op de gebruikelijke wijze, met een exemplaar van de ede-ondertekeningsverklaring, toegezonden aan de praktijkbiedende organisatie. De onderwijsinstelling ontvangt twee exemplaren van de medeondertekeningsverklaring.

Nadat de particuliere beveiligingsorganisatie bij de afdeling Bijzondere Wetten van de regiopolitie een legitimatiebewijs voor de deelnemer heeft ontvangen, vult de beveiligingsorganisatie een formulier in om het BOL-vignet aan te vragen. Het nummer van het legitimatiebewijs moet op het formulier worden ingevuld. ECABO plaatst het nummer van het legitimatiebewijs met een watervaste stift op het BOL-vignet en zendt en vignet toe aan de onderwijsinstelling, die uiteindelijk het vignet aan de deelnemers uitreikt.

Eerder verschenen: Vignet voor beveiligers in opleiding

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

SequriX

Videoguard

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Suricat

Wordt een partner