Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

HD Security

NIBHV

Sequrix

CSL

ASSA ABLOY

OpenEye

Synguard

Alphatronics

Secusoft

Teletek

Crown Security Services

Genetec

Seagate

Top Security

LUGN

VEB

Eizo

VAIBS

Distri Company

Multiwacht Security

ARAS

WBN Security

Hanwha Vision Europe

Uniview

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

Brivo

Optex

HID

CDVI

VBN

Milestone

Paralax

Masset

Aritech

SOBA

Add Secure

Bydemes

SmartCell

Network Optix

G4S

Regio Control Veldt

VIGI

Unii

Nenova

Securitas

OSEC

SmartSD

Alarm Meldnet

MOBOTIX

IDIS

Trigion

Van Dusseldorp Training

Centurion

Ajax Systems

Lobeco

i-Pro

ADI

2N

Advancis

Akuvox

Paxton

Connect Security

Supraenet

Paraat

VisionPlatform.ai

Service Centrale Nederland

Eagle Eye Networks

MPL

Kidde Commercial

ASIS

SMC Alarmcentrale

Seris

VVNL

Recordhoeveelheid illegaal vuurwerk in beslag genomen

27 december 2022
Redactie
16:51

Opsporingsdiensten hebben dit jaar een recordhoeveelheid van ruim 671.000 kilo aan illegaal vuurwerk in beslag genomen. Daarvan werd bijna de helft, 256.200 kilo, de afgelopen week aangetroffen. De verschillende vangsten staan vermeld op de vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.

De grootste vangst was begin november. Toen werd 328.170 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het totaal van 671.000 kilo is drie keer zoveel als in 2021, terwijl het jaar nog niet om is. Dat wil niet zeggen dat er drie keer zoveel verhandeld wordt. Er wordt ook beter gecontroleerd en samengewerkt met de politie in het buitenland. Zo werd de partij van vorige week aangetroffen in bunkers in Duitsland. Daarvandaan moest het illegale vuurwerk naar Nederland worden vervoerd. Volgens het OM gaat deze handel grotendeels via het chatnetwerk Telegram.

Vuurwerk als wapen
Politie en Justitie maken zich grote zorgen over het illegale vuurwerk. Behalve de vele gewonden die het oplevert, wordt het ook steeds vaker gebruikt als wapen bij rellen of om bij wijze van intimidatie woningen en bedrijven te beschadigen. Het gaat vooral om vuurwerk dat bedoeld is voor professionele vuurwerkshows, maar dat verkocht wordt aan consumenten. Die bewaren het spul soms in kelderboxen onder flats, wat een groot risico oplevert voor mensen die erboven wonen. Verwacht wordt dat de handel in illegaal vuurwerk nog flink zal toenemen, nu knalvuurwerk verboden is in Nederland. Daarnaast is de afgelopen maanden ook veel legaal vuurwerk in beslag genomen, omdat dit niet tussen kerst en de jaarwisseling werd verkocht. Het probleem is moeilijk aan te pakken, omdat er zelfs binnen het Schengengebied sterk verschillende regels zijn. Men kan legaal Cobra’s in Italië kopen en die naar Nederland brengen, zonder dat grenscontrole plaatsvindt. Ook in België is het hele jaar door veel vuurwerk te koop, dat in Nederland verboden is.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

IQSIGHT

Suricat

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Seagate

VIGI

Boon Edam

Wordt een partner