Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Multiwacht Security

VEB

Seagate

Akuvox

Ajax Systems

Add Secure

CDVI

Network Optix

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

Paralax

Service Centrale Nederland

HID

Genetec

Supraenet

Masset

Teletek

SmartSD

MPL

Secusoft

HD Security

Sequrix

2N

Centurion

Optex

Alphatronics

CSL

Eizo

SOBA

ASSA ABLOY

Kidde Commercial

G4S

Alarm Meldnet

VAIBS

Regio Control Veldt

Top Security

Paxton

MOBOTIX

VVNL

Lobeco

Securitas

Seris

VIGI

Distri Company

ARAS

WBN Security

Crown Security Services

Brivo

IDIS

Connect Security

Milestone

ASIS

SMC Alarmcentrale

Advancis

Synguard

SmartCell

OSEC

OpenEye

Nenova

Uniview

Hanwha Vision Europe

Bydemes

i-Pro

Aritech

ADI

NIBHV

Eagle Eye Networks

Paraat

Van Dusseldorp Training

LUGN

VisionPlatform.ai

VBN

Trigion

Unii

Remkes wil ouders van jeugdige vandalen laten betalen

12 januari 2020
Redactie
12:24

De ouders van minderjarige kinderen die rond de jaarwisseling auto’s in brand hebben gestoken, moeten opdraaien voor de schade. Dat zegt de Haagse burgemeester Johan Remkes in een interview met NU.nl. Hij vindt ook dat de straffen op brandstichting nu te laag zijn en daarom te weinig afschrikkend effect hebben.

Tijdens de laatste jaarwisseling werden in Den Haag 33 auto’s door brandstichting verwoest. Ook rond Oud en Nieuw werden auto’s en andere objecten in brand gestoken. Om dit tegen te gaan wil Remkes een hogere strafmaat, maar ook de mogelijkheid om de schade op daders te verhalen of op de ouders als de daders minderjarig zijn. Een hogere strafmaat kan volgens de burgemeester preventie werken. Nu kan de rechter hooguit enkele maanden jeugddetentie of een taakstraf tussen de 60 en 120 uur opleggen.

Stevige rekening
De gemeente Den Haag stuurt al brieven naar ouders van kinderen die zich hebben misdragen. Remkes wil in deze brieven ook duidelijk gaan maken dat het gedrag tot een stevige rekening kan leiden. Hij hoopt dat ouders zich dan meer bewust worden van hun verantwoordelijkheid. Het dieptepunt wat betreft brandstichting was de brand onder een overkapping van een flat aan de Laan van Wateringse Veld. Op nieuwjaarsnacht gingen meerdere auto’s in vlammen op, werd het gebouw zwaar beschadigd en raakten mensen gewond door de sterke rookontwikkeling. De brandweer had een hoogwerker nodig om mensen uit hun woning te bevrijden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Distri Company

Suricat

SequriX

IQSIGHT

Wordt een partner