Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Synguard

ARAS

2N

Kidde Commercial

ASSA ABLOY

NIBHV

Akuvox

CDVI

VAIBS

ASIS

SmartSD

Lobeco

Teletek

Top Security

CSL

SmartCell

VEB

MOBOTIX

WBN Security

VisionPlatform.ai

HID

MPL

Van Dusseldorp Training

Brivo

Milestone

G4S

Trigion

Eizo

VVNL

LUGN

Multiwacht Security

Seagate

Supraenet

Unii

Masset

Traka ASSA ABLOY

Distri Company

Centurion

Paralax

VIGI

Network Optix

Genetec

Uniview

Alphatronics

ADI

Alarm Meldnet

Add Secure

VBN

Bosch Security Systems

Bydemes

Secusoft

SOBA

HD Security

Ajax Systems

Paxton

i-Pro

Service Centrale Nederland

Crown Security Services

Seris

Regio Control Veldt

IDIS

Securitas

OpenEye

Connect Security

OSEC

SMC Alarmcentrale

Paraat

Optex

Nenova

Advancis

Eagle Eye Networks

Sequrix

Aritech

Hanwha Vision Europe

Ruim 200 boa’s volgden E-learning Opkoperscontrole

7 april 2021
Redactie
12:54

Volgens het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid hebben ruim 200 handhavers in de periode van 1 januari 2020 tot 1 maart 2021 de e-learning Opkoperscontrole gevolgd. Boa’s kunnen deze e-learning gratis volgen via de website van het CCV.

De e-learning is bedoeld voor boa’s die belast zijn met de controle op de naleving van de registratieplicht van opkopers. De digitale training Opkoperscontrole gaat onder meer in op het voorbereiden en uitvoeren van een controle, de bevoegdheden die daarbij ingezet mogen worden en de wettelijke kaders die gelden.

Registratieplicht opkopen goederen
Verreweg de meeste goederen die van diefstal afkomstig zijn, worden weer verkocht. Wie inbraken, overvallen en andere vormen van diefstal wil bestrijden, doet er dus goed aan om heling bij de wortel aan te pakken. Opkopers van tweedehands goederen vormen een belangrijk afzetkanaal voor gestolen waar. Daarom zijn zij wettelijk verplicht in een inkoopregister bij te houden van wie ze hun goederen hebben opgekocht. In steeds meer gemeenten moeten de opkopers hun inkoop bijhouden in het Digitaal Opkopers Register (DOR).

Controle op naleving registratieplicht
In de e-learning leren de controleurs stap voor stap over de werking van het DOR (ook in combinatie met Stop Heling), de wettelijke verplichtingen van de opkoper, de voorbereiding en uitvoering van controles, de bevoegdheden en sancties. De training is verluchtigd met tekeningen en instructieve filmpjes. In tussentijdse vragen wordt de kennis getoetst.
De e-learning eindigt met een eindtoets. Wie een voldoende of hoger scoort op de eindtoets, ontvangt het digitale certificaat ‘e-learning Opkoperscontrole’.
De e-learning is gemaakt in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid en werd in samenwerking met helingexperts van de politie ontwikkeld. Voor de politie is de e-learning beschikbaar via het leermiddelenportaal van de Politie Academie.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Distri Company

VIGI

Suricat

Wordt een partner