Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paralax

Eizo

Bosch Security Systems

ASIS

Securitas

Hanwha Vision Europe

Kidde Commercial

Ajax Systems

Service Centrale Nederland

VEB

G4S

Secusoft

Centurion

Top Security

Genetec

Synguard

Add Secure

Distri Company

Regio Control Veldt

Paraat

Eagle Eye Networks

HD Security

LUGN

Advancis

Hikvision

Crown Security Services

CDVI

Aritech

Alarm Meldnet

ARAS

SOBA

Uniview

Traka ASSA ABLOY

ADI

Brivo

HID

Connect Security

Multiwacht Security

SMC Alarmcentrale

Gold-IP

Paxton

Intrasec

i-Pro

Alphatronics

OpenEye

WBN Security

Lobeco

Trigion

OSEC

NIBHV

Optex

Bydemes

VIGI

VBN

Unii

Akuvox

VGN Group

ASSA ABLOY

VisionPlatform.ai

Seris

SmartSD

Teletek

CSL

Network Optix

SmartCell

Nenova

IDIS

MPL

Van Dusseldorp Training

Sequrix

VVNL

MOBOTIX

2N

VAIBS

Masset

Milestone

Seagate

Schade januaristorm geraamd op 90 miljoen euro

19 januari 2018
Redactie
10:13

De januaristorm die 18 januari over Nederland raasde heeft aanzienlijke schade veroorzaakt. Volgens een eerste prognose van het Verbond van Verzekeraars bedraagt de schade aan woonhuizen en auto’s zeker 90 miljoen euro.

De schade aan overheidseigendommen, bedrijven en de landbouwsector zitten nog niet in het raambedrag van 90 miljoen euro. Verzekeraars zetten extra mankracht in om de claims op inboedel-, opstal- en autoverzekeringen snel te kunnen verwerken.
De storm die donderdag vooral over het westen en midden van het land trok – met windkracht 9 en 10 in grote delen van de Randstad, en windkracht 11 bij IJmuiden – was met uitschieters tot 140 kilometer per uur zeer krachtig. Het zwaartepunt van de storm lag in de lijn Dordrecht-Amsterdam en trok van west naar oost. De stichting Salvage, die namens de Nederlandse schadeverzekeraars eerste hulp biedt bij woningbranden en woningschades na noodweer, moest 63 keer in actie komen nadat complete daken, soms zelfs van meerdere woningen en panden tegelijk, door de storm werden verwoest.

Tweede miljoenenstorm dit jaar
Daarnaast werd veel schade aangericht door bomen die ontworteld raakten en op auto’s of woningen vielen. Ook rondvliegende dakpannen en puin veroorzaakten schade aan woningen, bedrijfspanden en voertuigen. Het is al de tweede miljoenenstorm dit jaar, na de eerste op 3 januari met een geschat schadebedrag van circa 10 miljoen euro. Een tweede storm kort na een eerste zorgt vaak voor extra schade als gevolg van half losliggende dakpannen en reeds beschadigde bomen. Het natte weer van de laatste weken zorgde er ook voor dat bomen makkelijker ontwortelden.
Het Verbond benadrukt dat de schade waarschijnlijk nog hoger was uitgevallen als de autoriteiten niet hadden gewaarschuwd voor de felle storm. Het KNMI heeft tijdig weercodes afgegeven, net als de verkeersdiensten, waardoor preventieve maatregelen konden worden genomen.

Jaarlijks gemiddeld 50 miljoen euro stormschade
De stormschade gisteren was van een grote omvang – en is volgens de huidige ramingen de op twee na grootste van deze eeuw. De storm Kyrill zorgde op 18 januari 2007 voor een schadepost van 175 miljoen euro. De schade na de storm Christian op 28 oktober 2013 bedroeg 115 miljoen euro. Jaarlijks trekken er vier á vijf stormen over het land, met een gemiddelde jaarschade van 50 miljoen euro.

Meer informatie over (de afwikkeling van) schade door noodweer is te vinden op:

 

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

Suricat

Distri Company

Wordt een partner