Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Supraenet

Unii

Synguard

Advancis

Bydemes

Connect Security

Nenova

NIBHV

Akuvox

Alarm.com

VVNL

Service Centrale Nederland

Uniview

MPL

Lobeco

2N

Masset

Distri Company

Centurion

Optex

Crown Security Services

HID

VAIBS

Teletek

Add Secure

OSEC

IQSIGHT

HD Security

Paxton

Seris

ADI

Trigion

Alarm Meldnet

Zevix

OpenEye

Genetec

ARAS Security

Brivo

ASIS

Network Optix

SOBA

IDIS

Hanwha Vision Europe

Top Security

SmartCell

MOBOTIX

G4S

CSL

Paraat

Eye Watch Security Group

SmartSD

247kooi

Securitas

ASSA ABLOY

Multiwacht Security

Milestone

Secusoft

Aritech

Eizo

Sequrix

Seagate

VEB

Ajax Systems

WBN Security

Regio Control Veldt

Axis Communications

More2Safety

Traka ASSA ABLOY

CDVI

LUGN

VIGI

Eagle Eye Networks

Alphatronics

Kidde Commercial

WatchTower

Roskam Groep

SMC Alarmcentrale

Van Dusseldorp Training

Paralax

Scootmobielen makkelijk te stelen door universele sleutel

6 december 2020
Redactie
10:05

Sinds half oktober zijn in de regio Den Haag bijna veertig scootmobielen gestolen. Dieven blijken ontdekt te hebben dat dit erg makkelijk is, omdat veel fabrikanten hun voertuigen met een universele sleutel afleveren. Wie zo’n sleutel heeft kan er met elke scootmobiel van dat merk vandoor. Dat ontdekte RTL Nieuws.

De diefstallen hebben bijzonder veel impact, want de slachtoffers zijn meestal kwetsbare personen die voor hun mobiliteit volledig afhankelijk zijn van het dure apparaat. Reden voor de politie om er serieus mee aan de slag te gaan. Onlangs werd een lok-scootmobiel op straat geplaatst en toen ook die gestolen werd, leidde dat tot de aanhouding van een 35-jarige Hagenees.

Groot risico
Volgens een handelaar in scootmobielen zijn er vijf modellen die met dezelfde sleutel werken. Het ligt voor de hand dat de dieven over zo’n sleutel beschikken. Ouderen en gehandicapten, die hun karretje op straat plaatsen of voor een winkel, lopen dus een groot risico op diefstal. De dieven moeten wel over een sleutel voor ieder merk beschikken, maar daar blijkt niet moeilijk aan te komen. Reporters van RTL Nieuws hadden er één, die op straat op verschillende modellen bleek te passen. De schade bij diefstal is groot. De goedkoopste scootmobielen kosten al rond de 2500 euro, terwijl voor de topmodellen zo’n 10.000 euro neergeteld moet worden. Een van de leveranciers adviseert een extra slot, maar sommige gebruikers zijn lichamelijk zo beperkt dat het hen niet lukt om daarmee hun voertuig aan een paal vast te zetten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Eyewatch Security Group

Distri Company

SequriX

Seagate

More2Safety

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

IQSIGHT

Suricat

VIGI

Wordt een partner