Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Brivo

Genetec

Add Secure

OpenEye

Optex

Top Security

Unii

SmartCell

Traka ASSA ABLOY

SOBA

Multiwacht Security

Lobeco

Ajax Systems

Bydemes

Distri Company

Van Dusseldorp Training

Gold-IP

Nenova

Uniview

VAIBS

Intrasec

Crown Security Services

Alphatronics

2N

G4S

Trigion

CDVI

Akuvox

Secusoft

CSL

OSEC

IDIS

VVNL

Alarm Meldnet

Regio Control Veldt

Milestone

Aritech

i-Pro

HD Security

Masset

Synguard

Paraat

Centurion

Advancis

ARAS

Bosch Security Systems

VEB

Sequrix

Paralax

Service Centrale Nederland

VisionPlatform.ai

Seris

MPL

SmartSD

WBN Security

Teletek

Connect Security

Eizo

ADI

LUGN

Kidde Commercial

Seagate

Securitas

VBN

Network Optix

Paxton

NIBHV

VIGI

Hikvision

Hanwha Vision Europe

ASIS

MOBOTIX

Eagle Eye Networks

ASSA ABLOY

HID

VGN Group

SMC Alarmcentrale

Slimme ‘tag’ wint Veiligheid Innovatie Competitie 2019

8 juli 2019
Redactie
17:06

Embedded Acoustics heeft de finale van de Veiligheid Innovatie Competitie 2019 (VIC) gewonnen. Het bedrijf bedacht een ‘slimme tag’, een soort sticker, voor op een container. Die geeft door wat er met de container gebeurt. De tag registreert onder meer of een container wordt verplaatst of opengemaakt.

De VIC is bedoeld om het midden- en kleinbedrijf en startups te motiveren tot innovatieve producten of ideeën. Dat was dit keer de veiligheid rond ’smart harbour rotterdam’. De finale vond plaats bij het Erasmus Centre for Entrepreneurship.
Juryvoorzitter kapitein-ter-zee Chris van den Berg vertelde dat Embedded Acoustics heeft gewonnen omdat het idee praktisch is en relatief snel in te voeren. De winnaar krijgt 200.000 euro om het innovatieve idee tot een werkend prototype of geteste methode uit te werken.

Veiligheid haven Rotterdam
De ministeries van Defensie en Justitie en Veiligheid en de nationale politie willen het bedrijfsleven met de VIC in een vroeg stadium betrekken bij innovatie rond een actueel thema.
Het enorme Rotterdamse havengebied is een uiterst dynamische omgeving. Het Havenbedrijf, de containerterminals, industrieën, rederijen, verladers en de expediteurs op de Maasvlakte zijn in hoge mate geautomatiseerd. De digitale informatiestroom speelt inmiddels een even belangrijke rol als het goederenverkeer. Ook hierbij vormt veiligheid een uitdaging.
Geavanceerde technologie maakt de haven veiliger, maar brengt ook nieuwe (cyber)uitdagingen met zich mee. De vraag is hoe de veiligheidspartners (politie, brandweer, douane, Koninklijke Marechaussee, Havenbedrijf en particuliere beveiligingsorganisaties) hier op moeten reageren. Hoe versnel je bijvoorbeeld de informatie-uitwisseling bij incidenten tussen first responders én juridisch juist? Hoe ga je om met de toenemende hoeveelheid aan data en is die te combineren? Helpt toegepaste kunstmatige intelligentie hierbij en hoe dan?

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Suricat

VIGI

SequriX

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Wordt een partner