Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Network Optix

Aritech

ASIS

SOBA

MOBOTIX

Advancis

Top Security

Milestone

Akuvox

Distri Company

Eizo

Traka ASSA ABLOY

Securitas

Secusoft

i-Pro

Bosch Security Systems

Masset

Unii

Hanwha Vision Europe

Paxton

ASSA ABLOY

Centurion

ADI

Eagle Eye Networks

LUGN

SMC Alarmcentrale

VIGI

Ajax Systems

Brivo

SmartSD

Lobeco

Seagate

Intrasec

SmartCell

Alarm Meldnet

VVNL

Sequrix

Connect Security

Regio Control Veldt

Synguard

VGN Group

Seris

ARAS

Crown Security Services

Trigion

Bydemes

VBN

Multiwacht Security

CSL

Genetec

Kidde Commercial

OpenEye

Teletek

Gold-IP

Nenova

HD Security

Paralax

VEB

Hikvision

OSEC

Paraat

MPL

HID

WBN Security

VAIBS

Uniview

2N

Alphatronics

CDVI

VisionPlatform.ai

Van Dusseldorp Training

NIBHV

Add Secure

IDIS

Service Centrale Nederland

Optex

G4S

Sterke toename diefstal van lichte bedrijfswagens

16 juli 2020
Redactie
06:51

Het eerste halfjaar van 2020 daalde het aantal gestolen personenauto’s met 9,3 procent. Lichte bedrijfswagens laten daarentegen een forse stijging zien. Er werden er 844 gestolen, tegen 650 in de eerste 6 maanden van vorig jaar. Dit meldt het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV).

Volgens het LIV, een samenwerkingsverband tussen de RDW, de politie en het Verbond van Verzekeraars, zijn er het eerste half jaar in totaal 3272 personenauto’s gestolen. Dat is 9,3 procent minder dan in dezelfde periode van 2019. Personenauto’s van 4 jaar en ouder laten de sterkste daling zien, namelijk met -11,3%. In Amsterdam is het aantal diefstallen zelfs met 19% afgenomen. Kennelijk zijn de dieven naar Rotterdam uitgeweken, want daar steeg het aantal diefstallen met 16%.

Andere merken
Toyota (+20,7), Renault (+20,3%), Fiat, Lexus en Mazda vallen dit eerste halfjaar op door stijging van het aantal diefstallen. Vooral de Fiat 500 is favoriet. Er werden er 146 gestolen (+23,7%). De grootste kans (1:195) op diefstal had de Toyota C-HR. Hiervan verdwenen er 89 (+134%) en werd maar 19,1 procent terug gevonden.
De traditioneel diefstalgevoelige merken zoals Volkswagen (-18%), Audi (-23,6%), BMW (-15%) en Opel laten daarentegen een gestage daling zien. Bij de hybridevoertuigen zijn Toyota en Lexus de meest gestolen merken. Van de Lexus RX 450 H werden er 24 gestolen (+2400%), wat neerkomt op 1 op de 102. De Volkswagen Polo wordt het meest (273) gestolen. Toch is de kans ‘maar’ 1:1028 dat dit gebeurt.
Personenauto’s van 0 tot 3 jaar oud, die in maart, april en mei aanzienlijk minder werden gestolen, laten in de maand juni weer een toename zien van ruim 27%. Bij Audi is de kans op diefstal nog altijd het grootst (1:1250), maar dit merk wordt ook het vaakst teruggevonden (37,5%).

Lichte bedrijfswagens
In de categorie lichte bedrijfswagens is over alle maanden een gestage stijging te zien van het aantal diefstallen. In totaal zijn er 844 lichte bedrijfsvoertuigen gestolen, waarvan 33,4% is teruggevonden. Het meest gestolen is de Mercedes-Benz (Sprinter/Vito). Daarvan verdwenen er 317, terwijl maar 22,1% werd teruggevonden. Er zijn ‘slechts’ 35 zware bedrijfswagens gestolen, maar dat betekent wel een toename van 66,7%. Hiervan werd 71,4% teruggevonden. Verder verdwenen 378 aanhangers/opleggers (+26,8%) waarvan 24,1% werd teruggevonden. Het meest gestolen worden nog altijd brom- en snorfietsen. Daarvan verwisselden er 6072 op illegale wijze van eigenaar, een stijging van 6,3%. Slechts 30,5% wordt teruggevonden.

Op deze interactieve kaart is per gekozen gemeente per voertuigcategorie de diefstalcijfers van het eerste half jaar van 2020 af te lezen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

Boon Edam

Seagate

VIGI

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Wordt een partner