Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VisionPlatform.ai

VGN Group

SOBA

SmartCell

Milestone

SMC Alarmcentrale

Optex

NIBHV

Traka ASSA ABLOY

Nenova

Aritech

Uniview

Alarm Meldnet

SmartSD

Multiwacht Security

VBN

ASIS

Synguard

Connect Security

MOBOTIX

Seris

Bydemes

i-Pro

Masset

Secusoft

Paxton

OSEC

Akuvox

G4S

VEB

Alphatronics

Hikvision

Eizo

Crown Security Services

BHVcertificaat.online

VVNL

IDIS

Gold-IP

Intrasec

LUGN

Eagle Eye Networks

2N

Hanwha Vision Europe

Regio Control Veldt

Top Security

Distri Company

Van Dusseldorp Training

Genetec

ASSA ABLOY

Add Secure

ADI

ARAS

Paraat

Service Centrale Nederland

Securitas

Unii

Trigion

Advancis

HID

Teletek

Network Optix

Ajax Systems

CDVI

Centurion

OpenEye

Lobeco

VAIBS

Seagate

Bosch Security Systems

Kidde Commercial

MPL

Sequrix

HD Security

Brivo

Paralax

Veiligheid & Justitie jaagt ambtenaren weg

16 februari 2017
Redactie
08:35

Een gebrek aan visie, slechte communicatie en een torenhoge werkdruk zijn er volgens het Algemeen Dagblad de oorzaak van dat bijna 25 procent van de ambtenaren van Veiligheid en Justitie wil vertrekken.

De krant baseert zich op een vertrouwelijk tevredenheidsonderzoek onder ruim 1.300 medewerkers. Daaruit blijkt dat maar liefst 23 procent van de medewerkers bij het ministerie van Veiligheid en Justitie het werk zo zat is, dat men op korte termijn ander werk wil zoeken. Dit is volgens het AD twee keer zoveel als bij andere overheidsorganisaties. Het ministerie verklaart dat het niet verrassend is, omdat de organisatie in de wind staat en in een veranderingsproces zit. Wel wil het met de afdelingen in gesprek gaan om tot verbeteringen te komen.

Veel kritiek
De kritiek van de ambtenaren heeft niet zozeer betrekking op de inhoud van het werk. Dat scoort een 7,7. Het gaat meer om de organisatie van het ministerie. Het ‘halen van doelstellingen’ wordt beoordeeld met een 4,9. De ’toekomstvisie’ met een 4,4 en ‘snel en slagvaardig handelen’ zelfs met een 4,0. Ook de werkdruk leidt tot veel kritiek. Die wordt geweten aan de politieke onrust rond het ministerie. Die leidt tot veel Kamervragen, die weer veel extra werk met zich meebrengen. “Er is vooral veel aandacht voor politieke onderwerpen, dit leidt tot kortetermijndenken, stress en uitval”, klaagt een ambtenaar in het rapport. De totale organisatie krijgt van de ambtenaren een 5,6, terwijl ministeries gemiddeld een hele punt hoger scoren.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

SequriX

Distri Company

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Wordt een partner