Verleden sollicitant vaker gecontroleerd door winkeliers
Winkeliers hebben in 2011 veel vaker gecontroleerd of een sollicitant een frauduleus verleden heeft. Dat blijkt uit het jaarverslag de stichting Fraude Aanpak Detailhandel (FAD).
Ondernemers kunnen via het Waarschuwingsregister van de FAD bekijken of iemand op een zwarte lijst met frauderend winkelpersoneel staat. In 2011 werd in totaal 94.000 keer gecontroleerd of het verleden van een sollicitant wel in orde was. Dat is 17 procent meer dan in 2010. Ook werden er een kwart meer fraudeurs aan het register toegevoegd, 471 in totaal.
Interne fraude is een groot probleem voor winkeliers en kost hen jaarlijks veel geld. De schade voor winkeliers door medewerkers die een greep uit de kassa doen, magazijnbedienden die artikelen verduisteren en personeel dat zelf koopt zonder te betalen, is vorig jaar met tien miljoen euro gestegen tot een verliespost van 180 miljoen euro. De daders zetten regelmatig familie en vrienden in om spullen te stelen uit de winkels en wordt er soms zelfs samengespannen met gewapende overvallers.